Güneyege Haber

Milletvekili Demir; “Göcek Tünelini İnsanımıza Çok Görüyorlar”

957

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dalaman ilçe kongresinde konuşan Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Göcek Tüneli ve 2019 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dalaman Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan ilçe kongresinde Göcek Tüneli ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü belirten Demir, 2019 seçimlerinin ise 1919 yılı kadar önemli olduğunu söyledi.

Göcek tünelinin paralı olmasını ve yapılan ikinci tünelin açılmamasını eleştiren Demir; “Mecliste mücadelesini yapıyoruz, sokakta mücadelesini yapıyoruz. Uzun süredir 2’nci tüneli açtırmak için uğraşıyoruz. Yeni gelen vali ile de bu konuyu konuştuk. Daha önce Ulaştırma Bakanı olan şimdiki Başbakan Binali Yıldırım’la konuştuk. Bunu çözmenin o kadar zor olmadığını söyledik. Kanun hükmünde kararnameler çıkarıyorsunuz. Tüneli devletleştirin diyoruz ama maalesef yöremize, turizmimize, kendi insanımıza çok görüyorlar. Göcek tünelini” ifadelerini kullandı.

– “Çağdaş Cumhuriyetimiz yeniden tesis edeceğiz”

2019 seçimlerinin önemine vurgu yapan Demir, “önemli olan Cumhuriyetimizdir, parlamenter sistemimizdir. İlçe başkanı ile birlikte bütün delegelerimizin, üyelerimizin çok çalışacağına inanıyorum. Dalaman’da yüzde 60’ı yakalamamız lazım. Muğla’da ise en az yüzde 80’i yakalamamız lazım. Atatürk’ün bize emanet etmiş olduğu çağdaş demokrasi ve Cumhuriyeti önümüzdeki süreçte mutlaka hep beraber koruyacağımıza inanıyorum. Bu nedenle de planlayıp, programlayıp gece gündüz çalışmamız gerekiyor. 2019 seçimleri 1919 yılı kadar önemli. Çağdaş, tam bağımsız Cumhuriyetimizi, inşallah tekrar yeniden tesis edeceğimize inanıyorum” dedi.