Güneyege Haber

Moloz Alanında 5 Gün Arayla İkinci Yangın

125

MİLAS’A BAĞLI KIRCAĞIZ MAHALLESİ SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ MOLOZ DÖKÜLEN ALANDA 5 GÜN ARAYLA İKİNCİ KEZ YANGIN ÇIKTI. İTFAİYE EKİPLERİ, YANGININ BÜYÜMEMESİ İÇİN YOĞUN ÇABA SARF EDİYOR.

Milas’a bağlı Kırcağız Mahallesi sınırları içerisindeki moloz dökülen alanda 5 gün arayla ikinci kez yangın çıktı. İtfaiye ekipleri, yangının büyümemesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Geçtiğimiz 12 Ağustos Cumartesi günü yanan Kırcağız Mahallesi’ndeki moloz dökülen alan, yine yanmaya başladı. Molozların arasındaki lastiklerin de alev almasıyla gökyüzüne yükselen kara dumanları gören vatandaşlar, durumu hemen itfaiyeye bildirdi. İhbarın ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ile Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı 2 arazöz, bir kepçe ve 6 itfaiye personeli olay yerine sevk edildi. Ekipler, 5 gün arayla ikinci yangının yaşandığı noktada yangını söndürmek için büyük çaba harcadı.

Yerleşim alanına yakın bir bölgede devam etmesi nedeniyle mahalleliye panik yaşatan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınmaya ve söndürülmeye çalışılıyor.