Güneyege Haber

Muğla Büyükşehir Evde Bakım Hizmetleri 11 Bin Haneyi Ziyaret Etti

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 2014 YILI AĞUSTOS AYINDA BAŞLATTIĞI EVDE BAKIM HİZMETLERİ KAPSAMINDA SAĞLIK EKİPLERİ, BUGÜNE KADAR TOPLAM 11BİN 825 HANEYİ ZİYARET EDEREK 93 BİN 853 TIBBİ MÜDAHALEDE BULUNDULAR.

Vatandaşların büyük beğeni ve takdirini toplayan Muğla Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmetleri, çok sayıda ihtiyaç sahibi, engelli, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşa ulaşıyor ve onların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak için çalışmalar yürütüyor.

Sağlık ekipleri tıbbi müdahalenin yanı sıra toplam 23 bin 491 genel bakım hizmeti verdi. Ayrıca hasta nakil ambulansları ile toplam 12 bin 572 nakil işlemi gerçekleştirildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, evde bakım hizmetiyle Muğla genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını söyledi. Başkan Osman Gürün; “Muğla genelinde başlattığımız evde bakım, hasta nakil gibi hizmetlerimizle uzman ekiplerimiz vatandaşlarımızın sürekli yanında. Aile büyükleriyle, hastalarıyla bütün gün ilgilenen vatandaşlarımıza bir nebze destek, hastalarımızın iyileşmesine de katkımız olsun istiyoruz. Sevgi, hoşgörü ve güler yüzle Muğla genelinde ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Son Haberler