Muğla’da yeni yılın ilk bebeği “Ali Osman” oldu

Muğla’da yeni yılın ilk bebeği saat 00:45’de dünyaya geldi. 2019 yılının ilk bebeği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde doğdu.

2019 yılının ilk saatinde 3 kilo 360 gram ağırlığında dünyaya gelen  bebeğe Ali Osman ismi verildi. Bebeğin ve annesinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Muğla İl Sağlık Müdürü adına  Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Burak Mülayim ve Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gülay Özsaraçoğlu, yeni yılın ilk saatinde dünyaya gelen bebeği hastanede ziyaret ederek aileyi kutladı ve minik bebeğe çeşitli hediyeler  takdim etti.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; “Sezaryen doğum normal bir doğum yöntemi değildir. Anne ve bebeğin sağlığını korumak için uygulanmak zorunda kalınan cerrahi bir tedavi yöntemidir. Anne ve bebeğin sağlığı için normal doğum tercih edilmelidir. Hastanelerimiz de Sancı Doğum Lohusa (SDL) odaları bulunmaktadır. Bu odalarda Anne adayları hasta mahremiyetine uygun, ev konforunda, rahat, güvenli ve tecrübeli doğum ekibiyle yatağında normal doğum yapıp bebek ile annenin ilk ten temasının sağlanarak iyileşme sürecinin hızlanmasıyla aynı odadan taburcu olmasını sağlayacak özel olarak tasarlanmış odalardır. Ailelerimizin hekimlerin önerisi haricinde normal doğumu tercih etmelerini öneriyoruz.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı