Güneyege Haber

Uyuşturucu İle Mücadele: Narkotik Ekipleri Geçit Vermiyor

Fethiye ilçesinde Narkotik ekiplerinin ’Sokak Satıcıları’na yönelik düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 2 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bodrum ilçesinde ise yapılan trafik uygulamasında bir araç bagajında narkotik köpeği ’Molly’ tarafından uyuşturucu madde bulundu.

435

Edinilen bilgiye göre; Fethiye Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan iki ayrı operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddia edilen 2 kişi göz altına alındı.

Narkotik ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi dispanser Caddesinde Hüseyin K’nın üzerinde yapılan aramada 67 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirlenen Kadir A.’nın Tuzla Mahallesi’ndeki evine yapılan operasyonda ise 723 gram esrar maddesi ve 1 gram genetiği değiştirilmiş esrar maddesi bulundu. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemelerinin ardından hazırlanan suç dosyasıyla birlikte adliye’ye sevk edilen Hüseyin. K ve Kadir.A isimli şüpheliler ’Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçlamasıyla tutuklanarak Eşen Cezaevine gönderildi.

Molly Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Geçtiğimiz hafta bir kargo kamyonundaki aramada uyuşturucu madde bulan narkotik polis köpeği ’Molly’, Bodrum girişinde yapılan uygulamada da bir araç bagajında uyuşturucu madde yakalattı.

Gece saatlerinde yapılan uygulama sırasında şüphe üzerine ekipler tarafından durdurulan bir araçta ’Molly’ eşliğinde arama yapıldı.

Araçta bulunan iki şüpheli polisler tarafından arandıktan sonra araç Molly tarafından tarandı. Araç bagajında koku alan Molly’nin tepki gösterdiği zula yerini açan Narkotikle Mücadele Büro Amirliğine bağlı ekipler, burada yaklaşık 1 kilo esrar maddesi buldu. O anlar ise polis kamerasınca saniye saniye kaydedildi.

İlçeye uyuşturucu madde sokulmasını engelleyen olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri devam ediyor.