Güneyege Haber

O Ortacalı’ların Hasan Abisi.

Ortaca’lı lar Karaçeliği istiyorlar.

Ortaca halkını hiç bir zaman küçümsemedim. Ortaca benim her şeyim. Gerekirse onları sırtımda taşırım.

Bir türlü açıklanmayan Başkan adayı artık Ortaca’lıları da bezdirdi.

CHP Ortaca teşkilatı Karaçelik aday gösterilmezse  bir çoğumuz sandık başına bile gitmeyeceğiz diyor.

Ortaca CHP li seçmenler  in büyük bölümü  ‘’sokağın nabzı  Karaçelik diyor.. CHP Ankara Genel merkez ise nedense bu nabzı  bir tutamıyor. Daha neyi bekliyorlar’’ diyor.

Büyükşehir yasası ile birlikte ortaca ve Dalyan’da bir çok ana arterler hizmet bakımından Büyük Şehir belediyesine geçti.  Bu Türkiye genelinde böyle oldu. Vatandaşlarımız bunları bilmiyor. Her şeyin hesabını bana sorar oldular.

Siyasi kimlik gözetmeden halkına hizmet eden başkanın kapıları ve telefonları 24 saat Ortaca’lı lara açık.

‘’Sonuna kadar görevimin başındayım’’ diyen Karaçelik  le kısa da olsa bir sohbet yaptım ..Kendisine sorduğum sorulara aldığım cevapta şöyle konuştu Başkan ..

‘’İnsanları kırmayı beceremiyorum’’diyor,  Karaçelik.. Sorunu olan her vatandaşımızı dinleyip kanunların ve yetkimin sınırları içerisinde yerine  getirmeye  çalışıyorum.  Derdini dinleyip sorununu çözdüğüm  vatandaşımın  yüz ifadesinden aldığım mutluluk bana yetiyor.

2009 yılından önceki geçmiş dönemler için hiçbir eleştiride bulunmam çünkü her seçilen arkadaşımız iyi niyetle kendi  vizyonuna ve misyonuna göre seçildiği görevi yapmaya çalıştılar. Ortaca’lı şahittir, ilçeyi 165 kilometre kazdık. Bu 165 kilometreyi yeniden tamir etmek durumunda kaldık. Geçtiğimiz dönemki belediye başkanlığı sürecinde yoğun olarak kanalizasyon ve arıtmanın bitirilmesi vardı. Bu anlamda sıkıntı çekeceğimizi bildiğimiz için Muğla belediyeleri içinde ilk defa asfalt şantiyesi kuran belediyeler içinde yer aldı Ortaca Belediyesi. Kazdığımız yerleri ve hiç asfalt olmayan yerleri düzelttik. Bunun yanı bugün gurur duyduğumuz Kültür Parkı yaptık. Bugün ilçede yaşayan her kesime hitap eden bir yer haline geldi.

Projeleri hazır olan ve en kısa zamanda da Dalyan eski Pazar yeri ve yeni Pazar yerinin düzenlemesine başlayacağız. MMOB den projeler geldi ve üzerinde son çalışmalar yapılıyor.. dedi..

Son Haberler