Güneyege Haber

Okul Servisiyle Kaçak Göçmen Taşıdılar

1.156

ORGANİZATÖRLER, OKUL SERVİSLERİYLE GÖÇMEN KAÇIRMAYA BAŞLADI. SEYDİKEMER İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİ, 75 KAÇAK İLE 5 ŞÜPHELİYİ YAKALADI. SEYDİKEMER İLÇE JANDARMA KARAKOL EKİPLERİNİN PEŞİNE DÜŞTÜĞÜ 2 OKUL SERVİSİNİN ORMANLIK ALANA BIRAKTIĞI 25’İ ÇOCUK 75 KAÇAK YAKALANDI.

Seydikemer-Kaş Yolu üzerindeki kontrol noktasından geçen 2 okul servisinden şüphelenen jandarma ekipleri servislerin peşine düştü.

Jandarma, daha önce de kaçakların yakalandığı Karadere Mahallesi Gavuroğlu mevkiine geldi. Jandarma ekipleri boş şekilde ormanlık alandan çıkan 34 FN 7185, 34 BA 9990 plakalı servisler ile 34 BJB 35 plaklı otomobili durdurdu.

Servis ve otomobil sürücüleri ile birlikte 5 şüpheliyi gözaltına alan jandarma, ormanlık alana bırakılan kaçakların peşine düştü. Ormanda yaklaşık 1 saat süren aramada ekipler 48’i Irak, 27’si Suriye uyruklu 75 kaçak ele geçirdi.

Kaçaklar Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı bahçesine getirildi. 5 şüphelinin sorgularının ardından Fethiye Adliyesi’ne, kaçakların ise Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sevk edileceği kaydedildi.

Kaçakların İstanbul’dan 3 ila 5 bin dolar arası ücret ödeyerek okul servislerine bildirildiği tespit edildi. Jandarma ekipleri çocukların kaçakları kamufle etmek için kullanıldığını belirledi.

Açıkta bekleyen tekneye bindirilecek kaçakların Yunanistan’ın Rodos Adası’na, oradan da başka bir tekneyle İtalya’ya götürüleceği kaydedildi.