Güneyege Haber

ONLAR DİRİDİRLER

Şehitlerimizin vasiyetlerini, mektup ve mesajlarını  okuyup da duygulanmayanımız yoktur. Kendilerini vatana adamış bu yiğitlerin, canlarından,hayallerinden ve güzel yarınlarından vazgeçerken bile sevdiklerini düşünerek , onların mutlu olmasını temin etmeye çalışmaları, bu nedenle vasiyet bırakmaları en taş kalpli insanın bile gözlerini yaşartır.

Bu milletin karanlığına güneş oldular.

Şehadet şerbeti  içerken bile  “ can verdiler ,İNSANLIĞI YAŞATTILAR.”

Devletin vereceği para ile Türkmen çocuklarına okul açın, yardım derneğinin başkanı teyzeye yüklüce para yardımı yapın, annemi hacca götürün,çok istediği evi alın, babamın borçlarını ödeyin, abimi evlendirin diye uzayıp giden ve hakkınızı helal edin diye biten arzularını, vasiyete dökenlerin,  ÖLÜME KOŞARKEN BİLE İNSANLIĞI YAŞATMA ÇABALARINI gördük…

Çanakkale yiğitlerinin mektupları aklıma geldi.

Ruh  aynı ruh .  Duygulandım  ve gözlerim yaşardı. Dudaklarımdan kendiliğinden “ Allahım bu güzel milleti koru “ sözleri dua olarak dile geldi..

Televizyon  Enerji  bakanımızın bir şehit ailesine taziye ziyaretini haber olarak veriyor. Şehit annesi konuşuyor : Benim babam Kürt, anam Kürt. Ben bir Kürt kızıyım. Devletime,bayrağıma ve milletime sonuna kadar bağlıyım. YIKAMAYACAKLAR, BÖLEMEYECEKLER.BU BAYRAĞA CAN KURBAN. BENDE AİLEMİN TÜM FERTLERİ DE ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ. Bayrağımız peygamberimizin sancağıdır. Mehmetçiğimiz Peygamberimiz gibi savaşsın, Hz.Hamza gibi kılıcı güçlü olsun diye dua ediyordu.

Alevi kardeşim şehit düşmüş ailesi bayrak gibi dimdik ayakta.Vatan sağolsun diyor… Sünni kardeşimin şehit evinde de aynı destan yazılıyor… Lazı,gürcüsü,çerkezi,arnavudu hepsi yalçın kayalar gibi düşman karşısında sıradağlar gibi ayakta…

Şehidimizin küçük kızı, Mehmetçiğimize mektup yazıyor ve Türk askeri korkusuzdur, cesurdur ve kahramandır çünkü babamdan biliyorum… diye sesleniyor.

Anneler sınıra koştu. Elleri ile Mehmetçiğe yemekler yapıp, yedirmeye çalıştı.Televizyonlar da haber programında ,Mehmetçik üşümesin diye ,odun taşıyanları gördük. Uzak diyarlarda olup, gelemeyenler de eldiven, bere örüp gönderdiler. Hangi birini sayıp dökeyim.

Her milletin ordusu var. Türk ordusunun ise milleti var… Türk ordusunu,  diğer ordulardan ayıran en önemli özellikte bu işte… MİLLETİN BİZZAT KENDİSİ ORDU…

“ Ölürsek Cennet bizim, kalırsak devlet bizim “ diyerek “ Kızıl Elmaya “ koşan bir inanç ve iman abidesi orduyu ve milleti kim dize getirebilir ?

Kirli oyunları , bir bir bozacağız. Dün İSTİKLAL savaşımızdan galip çıktık, bu gün ise İSTİKBAL savaşı veriyoruz ve inşallah BAŞARACAĞIZ.  Yeter ki SUR DA GEDİK AÇTIRMAYALIM. BİR OLALIM, İRİ OLALIM ve DİRİ OLALIM. Reçetemiz ve kurtuluşa giden yolumuz bu ve milletimiz bunu SİYASETÇİLERDEN ÖNCE GÖRDÜ ve ANLADI. İçimiz ve dışımız tüm düşmanlardan temizleniyor. Pirincin içinde ki BEYAZ TAŞLARIN da kurtuluşu yok.  ZOR GÜNLERDEYİZ ama tarih boyu ateşten gömlekler giyerek, imtihan olmuş tecrübeli bir milletimiz var… TARİHİ EŞİKTEYİZ. Allah bu eşikten devletimizi ve milletimizi atlatsın ve korusun inşallah..

Son Haberler