Güneyege Haber

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz EMİTT’te Tanıtılıyor

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz Belediyeleri, 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda (EMİTT) yerini aldı.

Uluslararası turizm fuarı EMİTT, 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP-Beylikdüzü Fuar alanında, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektörün en büyük buluşmasına 22’nci kez merhaba dedi.

Turizm sektörüne ışık tutan fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteği ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) ortaklığında düzenleniyor.

Fuar, turizm sektörü temsilcilerine uluslararası alanda iş geliştirme, yeni satın alma, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratıyor. Program dahilinde Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika ülkelerinden 550 davetli tur operatörünün katılması bekleniyor.

Fuarda, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman Belediyesinin stantları yoğun ziyaretçi akınına uğradı. Dalaman Belediyesi halk oyunları ekibi ilgiyle izlendi.

Stantlarda, ziyaretçilere portakal, nar, limon, adaçayı, nar suyu ikram edilerek, bölgemizin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin bulunduğu alanların tanıtımı yapıldı.

Ayrıca, bölgenin tarım, ticaret ve turizminin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak ziyaretçilere şapka, broşür ve çanta hediye edildi.

Ortaca Belediyesinin standını Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’da ziyaret etti.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; “Bölgemizin tanıtımına katkı sağlamak için bu gibi fuarlara katılım sağlamaya çalışıyoruz. Seyahat etmeyi seven, değişik yerler görmeyi isteyenleri bölgemize çekmek için bu fuarlarda ciddi tanıtım faaliyetleri yürütmeye gayret ediyoruz. Bilindiği gibi ilçemiz tarihi, doğal ve kültürel yapısıyla eşsiz bir cennet, bu güzelliği yaz aylarında gelen misafirlerimiz zaten biliyorlar. Bizim hedefimiz bu gelen misafirlerimizin bir daha ilçemizi ziyaret etmesini sağlamak ve daha önce ilçemize hiç gelmeyen vatandaşlarımızı bu fuarlarda tanıtımı en iyi şekilde yaparak ilçemize çekmektir. Biz kış turizmini canlandırmak için kış aylarında birçok etkinlik yapıyoruz. Fuara katılan ziyaretçilere bu etkinlikler hakkında bilgi verip tanıtımını yaparak kış aylarında gelecek olan misafir sayımızı arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, fuarla ilgili yaptığı açıklamada; “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İlimiz Muğla ve İlçemiz Köyceğiz’in sahip olduğu turizm potansiyelinin, kültürel değerlerinin tanıtımı açısından son derece önem arz etmektedir. İlçemiz Köyceğiz’in tanıtımının yapılacağı standımıza tüm hemşerilerimizi davet eder, katılımlarını bekliyoruz” dedi.

Öte yandan, Fuara Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otel ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) ve Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği’de katılım göstererek tanıtım faaliyetinde bulundu.

Marmaris EMITT fuarında tanıtılıyor 

Fuarda Marmaris Belediyesi tarafından açılan 112 metrekarelik stantta ilçe tanıtılıyor. Stantta ziyaretçilere deniz, kum ve güneş turizminin dışında “Aktif Tatil’in Merkezi Marmaris” vurgusu yapılıyor. Fuarda çeşitli video film ve broşürlerle Marmaris tanıtılıyor.

Fuarda yoğun ilgi gören Marmaris standında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ziyaretçilerle yakından ilgilendi. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Acar, Marmaris Belediyesi olarak uluslararası düzeyde olan EMITT fuarını önemsediklerini kaydetti. Acar, “Turizm alanında ciddi bir rekabet var. Biz de bu yarışın içindeyiz. Bu anlamda Marmaris olarak EMITT fuarındaki yerimizi aldık.” dedi.

Marmaris standında ayrıca ünlü rallici Murat Bostancı’nın aracı da sergileniyor. Ziyaretçilere Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağının 13-16 Eylül tarihleri arasında Marmaris ve çevresinde yapılacağı konusunda da bilgi veriliyor.

Marmaris standında gerçekleştirilen açılış kokteyline ise ilgi yoğun oldu. Yerli ve yabancı turizmciler standa gelerek ilçe hakkında bilgi aldı.

Marmaris standını Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya ve ünlü rallici Murat Bostancı da ziyaret etti.

Bodrum EMITT Fuarı’nda yerini aldı

EMITT Turizm Fuarı’nda, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ve Bodrum Ticaret Odası’nın organizasyonluğunda kurulan Bodrum standı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Bodrum Tanıtıma Vakfı ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’un ev sahipliğini yaptığı EMİTT’teki Bodrum standı, ziyaretçilerini ağırlıyor. Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan, Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven ile Bodrum Tanıtma Vakfı yetkililerinin de hazır bulunduğu Bodrum standında tanıtım çalışmaları sürüyor.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, fuarın ilk gününde ziyaretçiler ile bir araya gelerek sohbet etti, Bodrum ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Özellikle Muğla Büyükşehir, Marmaris, Fethiye stantları başta olmak üzere bölge ilçelerinin stantları ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin standını da gezen Başkan Mehmet Kocadon, yapılan çeşitli tanıtımlar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Fuarda Hindistan’ın Maharashtra Ticaret Odası Başkanı ve Manpreet Singh Maharashtra Ticaret Odası Uluslararası İlişkiler Konseyi Başkan Yardımcısı Santosh Mandlecha ile Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon arasında ticari ve kültürel ilişkileri güçlendirmek adına bir iyi niyet anlaşması imzalandı.
Bodrum tek çatı altında toplanmaya devam ediyor.

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, EMITT’e 2006 yılından beri düzenli katılım gösterdiklerini ifade ederek, fuarda bu sene de Bodrum markası altında turizm işletmelerinin verimli iş görüşmeleri yapacaklarını belitti. Mahmut Kocadon ayrıca “Bu yıl da yine Bodrum için tek çatı altında turizmi konuşup ortak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. EMITT fuarı, 22 yıldır sektöre yeni işbirlikleri fırsatları sunmakta. Etkinlik her yıl 46.000’den fazla sektör profesyonelini ve de dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu fırsatları yakalamak isteyen turisti ağırlıyor” diyerek de turizmdeki gelişmişliğin ülke ekonomisine katkısına dikkati çekti.

“Birlik ve beraberlikle Bodrum için çalışıyoruz”

Birlik ve beraberliği koruyarak tüm engellerin aşılacağına inandığını belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise bir dünya şehri olarak Bodrum’un; tarihi ve kültürel miraslarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de eşsiz bir turizm kenti olduğunu vurguladı.

Başkan Kocadon, bu nedenle Bodrum’un hem yurt içi hem yurt dışında tanıtılması için tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini de sözlerine ekleyerek, “22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te bulunan Bodrum standımızda misafirlerimizi her yıl olduğu gibi yine en iyi şekilde ağırlamaya devam ediyoruz. Bu fuarda ayrıca Maharashtra Ticaret Odası ile Bodrum Ticaret Odası arasında imzalanan iyi niyet anlaşmasıyla Hindistan ile aramızdaki ilişkileri güçlendirmeyi hedefliyoruz. Çok mutluyum çünkü bu sene çok güzel bir enerji var fuarımızda. Katılım da güzel. Ziyaretçiler, profesyonellerden oluşmasına rağmen ilk gün gayet çok kalabalık ve heyecanlı geçiyor. Bodrum standı her zaman olduğu gibi yine ilgi odağı Özellikle Hintli misafirlerimizi bugün standımızda ağırladık. Hintlilerin Bodrum’a ilgi duyması bizleri çok sevindirdi. Çünkü Bodrum’un tanıtımı konusunda uzun süredir Hint pazarında mücadele ediyorduk” dedi.

Bu tür fuarların turizmcileri bir araya getirdiğini ifade eden Başkan Kocadon, “Bu yıl geçen yıla göre daha iyi geçecek. Gittiğimiz fuarlarda yaptığımız toplantılarda aldığımız rakamlar umut verici. Bu çalışmalara destek veren tüm turizmcilere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Fuarda Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüşen Mehmet Kocadon, Bakanı Bodrum’a davet etti.

Fuar, 28 Ocak Pazar gününe kadar açık kalacak.

Son Haberler