Ortaca Şehit Mehmet Kaya Halk Eğitim Merkezi yıl sonu etkinliği

Ortaca Şehit Mehmet Kaya Halk Eğitim Merkezince yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Ortaca Şehit Mehmet Kaya Halk Eğitim Merkezince yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Öğrenme Şenliği ve Geleneksel Yıl Sonu Karma Sergisi saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Kursiyerler keman, bağlama ve gitar dinletisinin ardından halk oyunları gösterisi sundu. Okuma yazma kurslarını tamamlayanlara Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan tarafından sertifikaları verildi.

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, etkinlikte yaptığı konuşmada, halk eğitim merkezi öğretmen ve kursiyerlerini tebrik ettiğini dile getirdi.

Kaymakam Erdoğan; “Şehidimiz Mehmet Kaya’nın adını taşıyan bu güzide eğitim kurumunun müdürü, kurs eğitmenleri, idari kadrosu ve tüm çalışanlarına gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yıl sonu sergisinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Şehit Mehmet Kaya Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Bilge Kökten, eğitim faaliyetleri içerisinde halk eğitim merkezlerinin büyük önemi olduğuna değindi.

Yıl boyunca 5 binin üzerinde kursiyerin halk eğitim merkezinden yararlandığının bilgisini ver Kökten, ilçe ve bölge halkından kursiyerlerine iş tekliflerinin gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Kökten, sözlerini şöyle sürdürdü; “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi konulu afiş yarışmamızda merkezimiz bünyesinde görevli kurs öğretmenimiz Yahya Güler’in tasarladığı afiş çalışması Türkiye birincisi seçildi. Gümüş takı işlemeciliği kursumuz il birinciliği elde etti. Kurslarımızın açılmasında bizlere her zaman destek olan Kaymakamımız Oktay Erdoğan, belediye başkanımız Alim Uzundemir, ilçe milli eğitim müdürümüz İlhan Küçükünal, sergide emeği geçen tüm eğiticilerimiz ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.”

Kökten, desteklerini esirgemeyen Ortaca Bahçeşehir Koleji’ne teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İşaret diliyle Çanakkale Türküsü

Etkinlikte, Dikmekavak Şehit Mustafa Tayyar Temizel İlkokulu öğrencisi ve işaret dili kursiyeri Bedirhan Taşpınar’ın performansı büyük beğeni topladı. İşaret dili ile Çanakkale Türküsü’nü söyleyen Bedirhan Taşpınar’ı katılımcılar dakikalarca alkışladı.

Bedirhan Taşpınar

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı