Güneyege Haber

Ortaca’da ustalara seramik ve mantolama eğitimi

Tüm Türkiye’yi gezen “Kütahya Seramik ve Kütahya Yapı Kimyasalları Tanıtım ve Eğim Tırı” Ortaca’ya geldi.

Seramik kaplama ve mantolama ustaları ile bayi çalışanlarına sektördeki gelişmeler, yeni ürünler, uygulama teknikleri konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Kütahya Seramik Bayisi Erpek Mimarlık’ın katkılarıyla gerçekleştirilen eğitim seminerine yaklaşık 40
seramik ustası katıldı. Ustalar yeni malzeme ve teknolojiler ile doğru uygulama yöntemleri, seramik döşeme şekilleri konusunda uzmanlardan bilgiler aldı.

Yapıda kullanılan malzeme kalitesinin, estetiğin ve işçiliğin çok önemli olduğunu vurgulayan Mimar Yunus Erpek; “Ortaca’da yapı sektöründeki tüm ustalarımız işlerini en iyi şekilde yaparak, yeni gelişmeleri takip ediyorlar. Ağırlıklı olarak seramik ve yalıtım uygulama ustalarına yönelik su, ısı yalıtımı, mantolama, büyük ebatlı seramiklerin uygulanması konusunda eğitim verildi. Onları böyle bir eğitim seminerinde buluşturmaktan memnuniyet duyduk. Tanıtım ve Eğitim tırı Türkiye genelinde, üniversitelere, fuarlara ve talep eden bayilerin olduğu bölgelere gidiyor. Aynı zamanda yurtdışında da eğitimler veriyor. Buradan İran’a gidecek. İlerleyen dönemlerde benzer eğitim ve tanıtım çalışmalarını yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Tanıtım ve Eğitim tırına ilçedeki vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Son Haberler