Güneyege Haber

Ortaca’da yeni yapılan akıllı kavşağı su bastı

4.410

Muğla Büyükşehir Belediyesince, Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan akıllı kavşağı su bastı. Araçların yoldan güçlükle geçmesi dikkat çekti.

Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarısını yaptığı sağanak yağış, Ortaca’da sabah saatlerinde etkisini gösterdi. Yağış, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı üzerine yapılan yolu göle çevirdi.

Yol üzerinde bulunan yaya geçitlerinde oluşan su birikintileri yayalara ve şoförlere zor anlar yaşattı.

Araçların güçlükle geçtiği kavşaktaki rögar sisteminin hatalı olduğu ileri sürülürken yoldan geçen vatandaşlar ilk yağışta kullanılamaz hale gelen kavşakta kamunun hakkının aranmasını istediler.

Araçları ile akıllı kavşaktan geçmek isteyen bazı sürücüler; “Yeni yapıldı bu yol, paralar çöpe gitti.” “Rezilliği görüyorsunuz, ne söyleyebilirim ki, bu yapılan iş mi? Sorumluların çözüm bulması lazım.” “Yolun durumu çok kötü rögarlar çok yersiz.” diyerek duruma tepki gösterdi.

Arıcıyla yoldan geçmek isteyen bir sürücü ise; “Süper bir yol, süper çalışma, memleketin her tarafı bu şekilde yapılsın.” sözleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesince yapılan yolu esprili bir dille eleştirdi.

Yolda bulunan yaya geçidinden geçmek isteyen bir vatandaş da, “Aynen deniz gibi olmuş burası, Dalyan denizine dönmüş.” dedi.