Güneyege Haber

Ortaca’da “Z-Kütüphane” açıldı

Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde kurulan zenginleştirilmiş kütüphanenin (Z-Kütüphane) açılışı gerçekleştirildi. 

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, meslek hayatı boyunca kendisini en çok eğitim kurumlarının açılışlarının mutlu ettiğini söyledi.

Zenginleştirilmiş Kütüphane hizmetlerinin tüm okullarda yayılarak devam etmesini temenni ettiğini dile getiren Kaymakam Erdoğan; “bütün okullarımız inşallah en kısa sürede böyle güzel kütüphanelere kavuşurlar. Bilgi çağında, okumanın önemi hiçbir zaman azalmadığı gibi şimdide azalmıyor” diye konuştu.

İnternet ve diğer imkanların çocukların bilgiye ulaşımını sağlayan kaynaklar olduğunu ifade eden Erdoğan; “bunların temelinde de okumak var. Okuma alışkanlığını burada kazanıyoruz. Buradan sonra kolay kolay bırakmak mümkün olmuyor. Hangi yaşta olursa olsun çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Kütüphanelerden çocuklarımız bol bol faydalansın, buna da öğretmenlerimiz teşvik etsin istiyoruz. Kütüphanenin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılışın ardından Kaymakam Erdoğan ve protokol üyeleri kütüphanede incelemelerde bulundu.

Açılışa, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Küçükünal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Sözgen, DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan, Çözüm Koleji Kurucusu İsmet Sayan, Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Son Haberler