Güneyege Haber

Özalp Koleji, Büyük Önder Atatürk’ü Andı

663

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla Özalp Kolejinde anma programı düzenlendi.

Özalp Ortaokulu seminer salonunda düzenlenen programa Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Garnizon Komutanı Albay Savaş Cenik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, Ortaca Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ramazan Güp, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Şahin, Özalp Koleji Müdürü Tarık Özalp, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Programda Özalp Koleji korosu Atatürk’ün sevdiği parçaları seslendirdi. Okul öğretmenleri ve öğrencileri oratoryo gösterisi sundu.

Özalp Koleji Müdürü Tarık Özalp, programda yaptığı konuşmada; “Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemek onları yaşatmak ve yüceltmek en önemli görevimizdir. Sizler şuanda Muğla ilinin en iyi okullarından birinin içerisindesiniz, bizler kırılması imkansız başarılara imza attık. Ancak bu başarıda bizden önce yaşamış insanlarında hakları var, onları yad etmeden geçmemek gerekir. Bugün burada olmamamızı bu başarılara imza atmamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarından, Vatan savunmasında şehit olan kardeşlerimizden helallik istiyoruz. En büyük hak onların, bu vatan onların sayesinde var. Ruhunuz şad olsun. Geçmişimizin başarılar ile dolu olmasına dikkat edelim çünkü Atatürk diyor ki; “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonrada istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” dedi.