Güneyege Haber

PKK’lı Hainin Öldüğü Portakal Bahçesi İlk Kez Görüntülendi

POLİS ÖZEL HAREKAT EKİPLERİ OLAY YERİNDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI.

Köyceğiz ilçesinde hazırladığı el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu ölen PKK’lı teröristin cesedinin bulunduğu portakal bahçesi ilk kez görüntülendi.

Terörist, Ulucami Mahallesi Çayiçi mevkisinde bulunan bir evin bahçesindeki portakal ağaçlarının arasında ölü olarak bulundu. Bombalı eylem hazırlığında olduğu iddia edilen teröristin hazırladığı EYP’nin elinde patlaması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Patlamanın yaşandığı bahçenin hemen yakınında oturan Hüseyin Yüksel, “Terörist bomba hazırlarken, bombanın elinde patladığı söyleniyor. Benim bahçemde 2 adet kümesim var. Sabah gittiğimde ikisinin de kapısı açıktı. Birileri açmış ama kim olduğunu anlayamadık. Başta önemsememiştik ama olayın bu şekilde olduğu ortaya çıkınca panik yaşadık. Cesedi benim evimin hemen karşısında yerde yüzüstü yatarken bulmuşlar. Ben korkumdan gelip göremedim. Bu olayın ardından bölgede yaşayan herkes büyük korku yaşadı” dedi.

Teröriste ait cesedin bulunduğu tarlanın sahibi Halil Cengiz ise, yaşanılan anları şöyle anlattı:

“Saat 11.00 sıralarında burada patlama olmuş. Bölgeye gelen küçük kardeşim Ramazan, ağaların arasında teröristi cansız olarak bulmuş. Bölgemizde terör olaylarının yaşanmasını istemiyoruz.”

Son Haberler