Güneyege Haber

Sağlık Müdüründen “Gıda Zehirlenmesi” Açıklaması

129

MUĞLA’NIN MİLAS İLÇESİ MEŞELİK MAHALLESİ’NDEKİ BİR OTELDE KALAN 65 KİŞİNİN BAŞ DÖNMESİ, KUSMA VE KARIN AĞRISI ŞİKAYETİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN MUĞLA SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. CİHAN TEKİN, GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YİYECEK VE İÇECEKLERDEN NUMUNE ALDIĞINI, VATANDAŞLARIN SAĞLIK DURUMLARININ İYİ OLDUĞUNU BİLDİRDİ.

Milas ilçesi Meşelik Mahallesi’ndeki bir otelde kalan 65 kişinin baş dönmesi, kusma ve karın ağrısı şikayeti ile ilgili açıklama yapan Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün yiyecek ve içeceklerden numune aldığını, vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

Tekin yaptığı açıklamada, “65 kişi baş dönmesi, kusma, karın ağrısı şikayeti ile sağlık kuruluşlarına başvurdu. Genel durumları şu anda iyi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ekiplerimiz yiyecek ve içeceklerden numune aldılar. Numune raporları önümüzdeki günlerde çıkar. Gerekli hassasiyet şu anda gösteriliyor. Rahatsızlanan vatandaşlar arasında psikolojik etkilenme de olabilir. Şu anda sağlık kuruluşlarımızdaki vatandaşların durumları iyi” dedi.