Güneyege Haber

Sayın Osman Gürün’e açık mektup…

Güneyege  Haber gazetesinde köşe yazdığım ilk günden bugüne Büyük şehir Belediyesi nin ilçeler deki ulaşım hizmetlerinin çözüm yerine sorun olmaya devam ettiğini defalarca yazdım..

Bu benim kendi özel isteğim olmaktan öte Muğla’lı ların isteği  idi.

Ne yazık ki Yazdığım konulara bırakın çözüm bulunmasını bir cevap bile gelmedi. Ama ben gazeteci olarak yazabildiğim sürece de yazmaya devam edeceğim.

Sayın Osman Gürün.

Ulaşım Daire Başkanlığınız Muğla’nın her yerine belediye olarak taşımacılık yapıyor.

Fakat bu taşımacılığı yaparken güzergahların seçimi kimler tarafından yapılıyorsa o kişileri allah aşkına bir gün otobüslere bindirip bir yerden bir yere yolcu olarak gönderin..

Örneğin Dalaman havaalanından Ortaca ve Dalyan’a  gelen yolcular neden Ortaca’nın dışında indiriliyor? Vatandaş bunu soruyor. Biz ellerimiz de bavullar sürükleye sürükleye  Ortaca otogarına ulaşmak için 1 buçuk kilometre yolu kan ter içinde gitmek  zorundamıyız? . Havaalanı otobüsleri Ortaca otogarına girip yolcuyu bırakıp tekrar devam etse ne kaybeder.

Köyceğiz içinde durum aynı diyorlar.

Evet soruyorum .Sayın Osman Gürün

Ne kaybeder?..

Bir diğer konu Ulaşım Daire Başkanınız Alper kolukısa’yı   bir gün yolcu olarak Muğla’dan Fethiye Devlet Hastanesine yollayın bir gitsin gelsin bakalım.

Bakın Ortaca’lı bir vatandaşın telefonda bugün bana yalvarışını ve yaşadıklarını aktarayım. Belki vicdanınız sızlar.

’Annem Fethiye Devlet Hastanesinde 5 gündür yoğun bakımda ölümle yaşam arasında bir savaş veriyor’’  diyor vatandaş… ‘’Ben her gün Ortaca otogar dan belediye otobüsüne biniyorum 8.5 tl veriyorum Fethiye ye otogara gelip iniyorum. Otogardan hastaneye ulaşmak için tekrar otobüse binip 3.5 tl  vererek Migros durağına geliyorum ve yine iniyorum. Migros durağından yine üçüncü kez Belediye otobüsüne biniyorum bir 3.5 tl daha vererek nihayet Hastaneye ulaşıyorum.. Neden Fethiye otogarından hastaneye arada sırada da olsa tek sefer otobüs olmuyor ‘’diyor  vatandaş… ‘’Yani ben bir kişi Ortaca’ dan Fethiye Devlet Hastanesine her gün gidiş geliş  31 tl ödüyorum ‘’ diyor vatandaş.. Eğer param yoksa Fethiye’den Hastaneye 10 km yolu yürümek zorunda kalacağım velhasıl yürüyenler daha çoğunlukta ..Bu mudur hizmet diyor.

Evet sayın Osman Gürün

‘’Bu mudur’’?

Diyorum  bende..

Son Haberler