Güneyege Haber

SEVGİ ANAHTARDIR

Sevginin aşamayacağı, hiçbir engel yoktur. Her başarı, sevgi ve fedakarlıkla gelir. Her arzunun ve hayalin de bir bedeli vardır. Başarmak için çekilen çileler, bu başarının bedelidir. Yeter ki sevgi olsun. Sevgi varsa eğer, çekilen çilelerin esemesi bile okunmaz. Seve, seve çilelere katlanılınır. Kısacası başarının sırrı sevgide saklıdır. Ne kadar çok seviyorsan ve istiyorsan, o kadar çok başarılı olursun.

Her başarının arkasında o işe duyulan sevgi ve bu uğurda çekilen çilelerin hikayesi vardır.

Ağustos ay olarak, Türk milletinin zaferler ile dolu mazisinin zirve yaptığı aydır. Ağustos da Malazgirt zaferinin yıl dönümünü ve 30 Ağustos Zafer bayramımızı kutluyoruz. Türk milletinin şanlı tarihinin, altın sayfalarıdır. Milletçe gurur duyduğumuz bu başarıları tek, tek ele aldığımızda, yukarıda bahsettiğim sevginin, vatan ve millet olarak tezahürünü görürüz. Bu uğurda can vermek, kan dökmek de dahil olmak üzere, çekilen çileleri ve fedakarlıklara şahitlik ederiz. Uğrunda ölümü bile göze alınan vatan ve millet sevgisi bu başarıları getirmiştir. Her başarıda olduğu gibi, bu başarılarda da sevgi anahtar olmuştur. Başarmak için görüldüğü gibi sevmek şart.

Sizler bu yazıyı okurken de Kurban bayramını eda ediyor olacağız. Kurban bayramı, et bayramı değildir. İnsanların birbiri ile sevgilerinin paylaşımıdır. Varlıklı olanların, yoklukta olanlara sevgiyle koşmasının adıdır. Birbirlerine el uzatmalarının, hatırlamaların, unutmamaların ve umut olmanın adıdır. Yardımlaşmaktan ziyade, bütünleşip TAM olmanın adıdır. Sevmenin, sevilmenin doya, doya yaşanmasının adıdır. Umutların yeşermesi ve karamsarlıkların yok olmasının adıdır. Bayramı tatil gibi görmek, kurban kesmek yerine birinin ihtiyacını karşılayacak parayı verdim demek ise yukarıda bahsettiklerimi silip atmak demektir. Her zaman elimizden geldiğince birilerinin yardımına koşmak, insanlığımızın gereğidir. Bayramı beklemeye bile gerek yok. Ama bayramlar bu duyguyu zinde ve zirvede tutmanın ritüelidir. Bunu hiç unutmayalım. Bayramları, bayram gibi yaşayalım. Tatile her zaman çıkarız. Bizlerin ziyaretini bekleyenlerin, umutlarını ve hayallerini yıkmayalım. Bizleri sevmeseler, bu kadar candan ve yürekten beklemezler değil mi ? Tatile çıkacağız diye lütfen “ sevgiye ihanet etmeyelim.”

Sevelim ve sevilelim. Sevgimizi hiç kaybetmeyelim. Sevgi varsa eğer çekilen çilelerin de manası var. Bayramda sevginizi zirvede yaşamanızı ve doya, doya sevildiğinizi hissetmenizi diliyorum. Her gününüz inşallah bayram tadında geçsin. Hayırlı bayramlar diliyorum..

Son Haberler