Güneyege Haber

Sıcak ilçenin buz sporlarındaki başarısı

Türkiye Curling Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Lig Curling Maçları sona erdi. Kadın ve erkeklerde 1’inci lige yükselen altı takım belli oldu. Köyceğiz Göl ve Gençlik Spor Kulübü, grubunu 3’üncü sırada tamamlayarak, yeni sezonda 1. ligde mücadele etme hakkı kazandı.

Erzurum GHSİM Curling Salonu’nda yapılan kulüpler arası Curling 2. lig maçları sona erdi. Bir hafta süren müsabakaların ardından 1. lige yükselen takımlar belli oldu.

Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Curling 2. Lig müsabakalarında kadınlarda birinciliği Antrenör Ata Yetişken yönetimindeki Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü elde ederken, ikinciliği Antrenör Melik Şenol’un çalıştırdığı Karbeyaz Spor Kulübü elde etti. Üçüncü sırada ise Antrenör Mehmet Gültekin yönetimindeki Köyceğiz Göl ve Gençlik Spor Kulübü kazandı.

Erkeklerde şampiyonluk kürsüsüne Melik Şenol idaresindeki Erzurum Çelebispor Kulübü çıkarken, Antrenör Sadık Topaloğlu’nun çalıştırdığı Erzurum Sevgi Spor Kulübü ikinci oldu. Ömer Çakır yönetimindeki Kuzey Yamacı Spor Kulübü ise üçüncülüğü elde etti.

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli ile GHSİM yetkililerinin de izlediği 2. Lig Curling Müsabakalarında dereceye giren takımlara madalya ve kupaları verildi. İlk üçe giren takımlar 1. Lige yükseldi.

Son Haberler