Güneyege Haber

Son Gün 31 Temmuz

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksit Ödemesi İçin Son Gün 31 Temmuz

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi yılda 2 eşit taksit ile Ocak ve Temmuz aylarında ödeniyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ilk taksit ödemesi, 31 Ocak’ta sona ermişti. İkinci taksit ödemeleri ise bu Temmuz ayı içerisinde gerçekleşecek.

Araç sahipleri, 2018 yılı MTV taksit ödemesini, Başkanlığın internet sayfası aracılığıyla kredi ve banka kartlarıyla yapabilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada; 2018 yılına ait MTV 2. taksit ödemesi 1 Temmuz tarihinde başladığı bildirildi.

Açıklamada; Motorlu Taşıtlar Vergisi  ödemenizi; GİB Mobil uygulamamızdan (IOS ve Android), İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android), Başkanlığımız resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 – 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile, Anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ile, Anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden ve tüm vergi dairelerinden yapabilirsiniz.” İfadelerine yer verildi.

İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya www.gib.gov.tr adresi ya da bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son günlere bırakılmaması gerektiği belirtildi.

Son Haberler