Güneyege Haber

SÖZ MİLLETİN

Seçim sürecinin sonuna geldik. Heyecanlı, gergin, tartışmalı adaylık süreçleri, ittifak oluyor olmuyor beklentileri, o partiden mi  bu partiden mi aday çıkacak sorularına cevap beklentileri derken partiler adaylarını resmi olarak ilan ettiler. Küsenler,kırılanlar,haksızlığa uğradığını söyleyenler, partiden istifa edenler, başka bir partiye geçenler ve aday olanlar derken bu güne geldik..

Adaylar seçim süreci boyunca, memleket sevdalarını ve hizmet aşklarını anlattılar.. Demokrasiye olan inanç ve sadakatlerini ifade ettiler. Hepsini dinledik ve seçmen olarak not ettik..

Adaylık tespit süreçleri ve ittifak anlayışı konusunda partilerimiz “Demokrasi” sınavında sınıfta kaldılar. Parti merkezleri kararları aldı, seçmene kararlarımıza uyun dedi.. Yine parti merkezleri adayları kendileri seçip,tespit etti ve seçmenlere “benim seçtiğim adayı seçmek için destekleyin” çağrıları yaptılar..,Seçtiklerini seçeceğiz kısacası..

DEMOKRASİ Böyle bir şey mi acaba..?

HALK ise bu yöntemleri ,demokratik bulmadı. Kendisini yönetecek kişinin aday olarak tespit edilmesinde “ halkın yok sayılması”,  RAHATSIZLIK yarattı. Seçmeni tavır almaya itti..

SONUÇ  itibarıyla DEMOKRASİ yarışı yerine, HESAPLAŞMA seçimine dönüşen bir süreç yaşıyoruz. İlginç sonuçlar üretecek gibi bir iklim var..

KAÇ DEFA YAZDIM inanın hatırlamıyorum. Her partinin seçmen kitlesinde milli duygular ağır basıyor, adaylarınızı milliyetçi, vatansever, her kesimi kucaklayabilecek özellikler taşıyan kişilerden seçin diye partilerin karar vericilerine seslendim  ve defalarca bu konuyu kaleme aldım…

MİLLİYETÇİLİK Dünyada yükseliyorken, TÜRK insanının bundan etkilenmemesi mümkün mü…?

BATILI ÜLKELER “ırkçılık” faaliyetlerine pirim verdikçe, “TÜRK ve MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI”  arttı. Bir çok batılı ülkede Müslümanlara ve Türklere karşı saldırıların olması, bizim ülkemizde de milli duyguların yükselişine sebebiyet verdi. CHP’nin içinde de, Ak parti seçmeninde de,İYİ parti tabanında da, MHP seçmeninde de milliyetçi tavır artışı, gözle görülüyor.. VATANSEVERLİK ve KUVA-İ MİLLİYE ruhu ortaya çıktı… Tüm partilerimizin adaylarına bakın, MİLLİYETÇİ TABANA hitap edecek adayların varlığını göreceksiniz.. Her ne kadar yerel seçimler olsa bile, seçimlerde oy rengini etkileyecek,  ülke ve dünya gündemi var..  Sandık sonuçları ile MİLLİYETÇİLİĞİN YÜKSELİŞİNE şahitlik edeceğiz..

MUĞLA SEÇMENİ bilinçli oy kullanacak. Partizanlıktan ziyade vatanseverlik, demokrasi aşkı, Hak, hukuk,adalet bilinci ile hareket edeceklerdir. SEZARIN HAKKINI ,SEZARA  VERECEKTİR.

ŞİMDİ siyasilerimizin,  karne zamanı. Seçmen değerlendirmesini sandıkta yapacak…

SEÇİM SONUÇLARI Ülkem için, Muğla için ve İlçelerimiz için hayırlara vesile olsun inşallah..

TÜM PARTİLERİMİZE ve ADAYLARINA Başarılar diliyorum.. KAYBEDENLER üzülmesinler. Hizmet yarışıdır. Medeni cesaretlerinden dolayı hepsini ve ekiplerini şimdiden kutluyorum.. Kavgasız, gürültüsüz ve can kaybı yaşamadan inşallah seçimleri gerçekleştiririz.. Kimin kazanacağını bilemem ama kazanan TÜRKİYE ve TÜRK MİLLETİ olsun diye can-ı yürekten temenni ediyorum..

Son Haberler