Güneyege Haber

SÜPRİZLER, SİTEMLER  ve DENGELER

Siyasette gündem ve dengeler çok hızlı değişiyor..

Sürpriz gelişmeler yaşanıyor ve kartlar yeniden karılıp,dağıtılıyor..

İttifak olmak ve süreçleri yürütmek kolay işler değil. Hassas dengeler, aşılması gereken bir çok sorunlar , akla hayale gelmeyecek maniler çıkabiliyor. Siyasi ustalık ve kriz yönetim başarısı gereken konular çok fazla..

Ortaca MHP belediye başkan adayının çekilmesi ve yeni aday ile seçime gidileceğinin açıklanması, haftanın sürpriz siyasi gelişmesi oldu…

Yeni gelişmelere seçmenin tavrı ne olacak, dengeler değişecek mi..?

CHP de yaşanan adaylık çekişmesi sonucu oluşan kaos, Ak parti destekli  MHP’yi ,seçim kazanma konusunda iddialı parti konumuna getirmişti. Son gelişmelerden etkilenir mi ? olumlu veya olumsuz sonuçları ne olur..?  Siyasilerin kriz yönetiminde göstereceği başarıya bağlı olarak cevap bulacaktır..

Belediye meclis üyeliği aday listesi ve sıralama konusu her zaman en sıkıntılı süreçlerdir…

Kırgınlıkların, dargınlıkların oluşması, listede yer bulamayanlardan kızıp başka partiye geçmeler ve dengelerin değişmesine sebebiyet  verecek olayların yaşanmasına , defalarca seçimlerde şahit olmuşuzdur..

Belediye meclis üyeliği aday listesinde bazı isimlere tepki, Dalaman MHP seçmeninde de var.  MHP seçmeni, Belediye meclis üyeliği için  isimler açıklandıktan sonra, özellikle sosyal medya hesaplarından tepkilerini ortaya koydular. İl ve İlçe teşkilatlarına, sosyal medyadan  tepki veren paylaşımlara şahit olduk. Dalaman MHP seçmeninin kafası karışık.. bu tepkiler durulur mu..?  Yoksa daha da artar mı ? Bu il ve ilçe teşkilatlarının seçmeni ikna edecek tavırlar sergileme durumuna göre cevap bulacaktır.  MHP’li seçmen de Cumhur İttifakının zarar görmemesi adına tepkiler şimdilik ölçülü ama ilerleyen süreçte ne olur, neler yaşanır kestirmek güç.. Kazan kaynıyor.. Tepki büyük… Tedbir alınmaz ve seçmen memnun edilmezse, kar topunun çığa dönüşmesi ihtimali var.. Ben yaptım oldu mantığından, seçmenin isteğini dikkate aldım mantığına ihtiyaç var.. Yönetici arkadaşlara buradan tavsiyemizi yapmış olalım ve tarihe not düşelim.. İnşallah biz uyarmıştık demek zorunda kalmayız ve seçmenlerin mutlu edildiğine, sorunların çözüldüğüne şahitlik ederiz..

Belediye Meclis Üyeliği Aday listesine girememe veya sıralamada yerini beğenmeme durumlarından dolayı hemen hemen her partide sorunlar var. Kırılıp, küsenler ve parti değiştirenlere şahit oluyoruz..

Bu sıkıntılı süreçleri iyi idare eden Belediye başkan adayları ve parti teşkilatları kazançlı çıkacaktır..

Bu viraj aşıldıktan sonra adaylar son düzlüğe girecek ve sandığa kadar, tüm eforlarını ortaya koyarak ipi göğüslemeye gayret göstereceklerdir. Ekiplerini oluşturduktan sonra halkın karşısına daha güçlü çıkacaklar ve projelerini konuşmaya, halkı ikna etmeye ve desteklerini almaya çalışacaklardır..

MAÇ ORTADA ve BİTİŞ DÜDÜĞÜNE KADAR  belediye başkan adaylarının ve ekiplerinin terlerinin son damlasını akıtarak, MÜCADELE  ETMELERİ ŞART…

Seçim kazanmak kolay değil ve işleri zor. Allah yardımcıları olsun…

Son Haberler