Güneyege Haber

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde, Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğünce gün dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, törende yaptığı konuşmada; “Gayemiz, Milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşamlarının temini için çalışmaktır. Türk polisi doğudan, batıya, kuzeyden, güneye halkımızın hizmetindedir. Halkımızın huzuru için kendi canını hiçe sayan bu teşkilatın mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Varlık nedenimiz sizlersiniz, siz varsanız bizde varız. Vatan uğruna, millet uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan gazilerimiz, dul ve yetimlerimize uzun, sağlıklı bir ömür, görevleri başında olan mensuplarımız ve ailelerine mutluluklar diliyorum.” dedi.

Programın ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen kokteyl ile kutlamaların kabulü yapıldı.

– Dalaman

Dalaman’da Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Törende İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Komiser Serkan Serdar, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

– Köyceğiz

Köyceğiz’de, Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Köyceğiz Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreninin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Kulak Mesire Alanı’nda kokteyl düzenlendi.

6 Nisan Cuma günü, Şehitler için Hacıbey Merkez Camiinde Mevlid-i Şerif okundu, lokma ikramı yapıldı.

9 Nisan Pazartesi günü, Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Zeytinalanı Mahallesindeki Polis Hatıra Ormanı’na, Afrin Şehitleri için fidanlar dikildi.

Son Haberler