PAYLAŞ
Kano ve Kürek Milli Takımları uluslararası şampiyonalara Köyceğiz Su Sporları merkezinde hazırlanıyor.
Hava şartları ve Köyceğiz gölünün su sporlarına uygun olması Kürek ve Kano takımlarını Köyceğiz’e çekiyor.
Göl kıyısında açık havada antrenman yapan kondisyon çalışan sporcular, günde iki defa su çalışması yapıyor.

-Şampiyonalara Köyceğiz’de hazırlanıyorlar

-Milli Sporcu Fahri Ayvaz “Burada su olanakları çok güzel. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi projesi kapsamında burada kamptayız, milli takım kampımız da başladı. Başka illerden de sporcular geliyor buraya.  Hedefim özellikle U23 Avrupa şampiyonası. Burada yaptığımız çalışmalarla hazırlanıyoruz” dedi.

-Milli Sporcu Nisa Arıcı ise, “Hava şartları çok güzel, günde iki idman yapıyoruz. Köyceğiz buna çok elverişli.
Şu anda milli takım seçme yarışları var. İlk önce milli takıma girip sonra Zagrep’te yarışlarımız olacak. Ondan sonra Avrupa ve Dünya şampiyonası var. Sonraki hedefimiz de Olimpiyat inşallah başarılı oluruz” diye konuştu.
-Kano Milli Takım Antrenörü Ufuk Özcan, 20 Ocak itibariyle milli takım kampının başladığını söyledi.

Özcan, “Nisanın 20’sinde İtalya’da Yıldızlar ve Gençler kategorisinde bir yarışımız var, yıldızlar ve gençlerimizi o yarışa hazırlıyoruz. Büyükler kategorisinde Dünya Kupaları var, İkinci ve Üçüncü dünya kupaları. Büyüklerin de şu anki hedef yarışları onlar. Ondan sonra sezon girdikçe Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonasına en son girip sezonu tamamlamak niyetindeyiz” dedi.

-Su sporlarının vazgeçilmezi olur
Köyceğiz’in kış sezonunda da su sporlarına elverişli olduğunu ifade eden Özcan, “Tabi kış ayları dolayısıyla bütün ülke genelinde antrenman yapmak zor, Köyceğiz bunun için elverişli. Hava şartları, su şartları gayet uygun olduğu için bütün kürek ve kano takımları Köyceğiz’i tercih ediyor. Köyceğiz de bu sayede hem kendini geliştiriyor hem antrenman olsun kürekçilerimiz kanocularımız da burada gayet verimli bir şekilde antrenmanlarına devam ediyor. Kış antrenmanlarında su antrenmanı bu spor için olmazsa olmaz. Köyceğiz’de su imkanını elimizden geldiğince kullanmaya çalışıyoruz. Hava şartları burada Nisan, Mayıs aylarına kadar güzel olduğu için kış aylarında Köyceğiz ülkenin vazgeçilmezi olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.
Ömer Kundakçı

 

PAYLAŞ