PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, bölgedeki bozuk ve yapılmayan yollar hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Demir, Muğla- Fethiye karayolu Döğüşbelen, Toparlar güzergâhındaki 10 kilometrelik yolun sıcak asfalt yapılmamasına tepki gösterdi.

Karayollarının, bu konuda sınıfta kaldığını savunan Demir, yolların kısa sürede düzeltilmesini talep ettiklerini ifade etti.

Türkiye’nin en önemli turizm lokasyonlarından biri olan Muğla yollarının kötü olmasının üzüntü verici olduğunu söyleyen Demir, “İlk başlangıcı çok sancılı oldu. Stabilize edilmesi, bölünmüş yol haline getirilen yollarımızın başında, 2005-2006 yıllarında başladı. 2017 yılındayız, maalesef bu yol Toparlar’dan, Döğüşbelen ve Ekincik hatta Ula’ya kadar bir şansızlık oldu. Yada bilerek yapılmıyor! Bu konuda karayolları sınıfta kaldı. Turizmde sıkıntılı günler geçirdiğimiz zamanda bu yolların bozuk olması hoş değil. Sorduğumuz zaman doğru dürüst cevap alamıyoruz. Halk arasında artık ‘Müteahhit iflas etti, kaçtı’ olarak bu yollar biliniyor, söylemler böyle gidiyor. Yollarda tamamen aşınmış durumda, yolların bir an evvel bitmesini istiyoruz” ifadelerini kulandı.

– “Kazalara davetiye çıkarıyor”

Bozuk yollar nedeni ile devamlı trafik kazaları meydana geldiğini dile getiren Milletvekili Demir, “Yatağan yolu 3-4 tane Müteahhit eskitti, dileğimiz orasının da bir an önce bitmesi, Kale-Muğla yolunda yine Müteahhit meselesi var. Elmalı-Fethiye yolu maalesef yıllardan beri sürüncemede, Fethiye-Kaş yolu uzun yıllardır tek şerit olarak devam ediyor. Bu yolların bu şekilde olması trafik kazalarını çok arttırıyor. Sürekli maddi hasarlı, yaralamalı ve ölümlü kazalar meydana geliyor. En kısa sürede yolların yapılması Muğla’nın hakkıdır” dedi.

– “Milletin vergisi ile yapılan tünel kullanılamıyor”

Yeni yapılan Göcek tünelinin açılması gerektiğini belirten Demir, şunları kaydetti; “Hükümet, kolaylıkla çözebileceği Göcek Tüneli meselesini, çözmemekte ısrar ediyor. Yeni tünel 85 milyon harcama yapılmasına rağmen 2 yıldır kapalı tutuluyor. Milletin vergisi ile yapılan tünel kullanılamıyor. Elektrik sistemlerinin bitmediği söyleniyor, bu çağda 900 metrelik yolun elektrik sisteminin kurulamaması çok gülünç bir cevap, Göcek Tüneli yöre halkını üzüyor. Başbakan bile oradan geçmekten çekindiği için helikopterle gitti. Boğalar köyünde yapmış oldukları helikopter pistinin parasını buraya harcasalar şimdiye vatandaş oradan ücretsiz geçiyor olurdu.”

PAYLAŞ