Güneyege Haber

Vali Civelek, Muğla Ekonomisine Yön Verenlerle Bir Araya Geldi

MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK BAŞKANLIĞINDA EKONOMİYE YÖN VEREN İŞADAMLARI, ODALAR VE KAMU KESİMİ BİR ARAYA GELDİ.

İçişleri Bakanlığı’nın tüm il valilerine gönderdiği talimat doğrultusunda illerde ekonomiye yön veren iş adamları ile yılda iki defa bir araya gelinecek. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılı kapsamında 2023 hedeflerinin tutturulması amacıyla, toplantılarda kamu kurumları tarafından işadamlarına yönelik verilen teşvikler ve hibeler konusunda ilgili kurum müdürleri tarafından bilgi aktarılacak.

‘Ekonomi’ başlıklı toplantının ilki Vali Esengül Civelek Başkanlığında Menteşe Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Muğla genelindeki Oda ve Borsa başkanları, belediye başkanları, iş adamları ve teşvik ve hibe programı bulunan ilgili kamu kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Civelek, bundan böyle ekonomiye yön veren iş adamları ile yılda iki defa bir araya geleceklerini açıkladı. Vali Civelek, “Ülkemiz büyüme potansiyeli, yüksek bir ekonomiye sahip. 2017 yılının birinci çeyreğinde 5.2, ikinci çeyreğinde ise 5.1 büyüme performansı gerçekleştirdik. Çin ve Hindistan’dan sonra en hızlı büyüyen ülke olduk. Hükümetin her sektörde üretimi, istihdamı arttırmak, yatırım ortamlarını iyileştirmek, yatırımları teşvik etmek üzere uygulamaya koyduğu teşviklerle büyümenin güçlü bir şekilde devam edeceğine inanıyoruz. Üreten, istihdam yaratan, yatırım gerçekleştiren, ihracat yapan siz iş dünyamızın değerli temsilcilerini ülkemizin büyümesinde, gelişmesinde, kalkınmasında çok önemli katkıları olduğu bir gerçektir. Eğer bugün dünyanın en iyi ekonomileri arasında yer alıyorsak, artan ticaret hacmimizle gurur duyuyorsak sizler sayesindedir. İyi ki varsınız, sizlere müteşekkiriz. Güçlü ve büyük Türkiye için, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. Yıldönümünde, 2013 yılı hedefleri doğrultusunda 500 milyar dolarlık ihracat, kişi başına 20 bin dolar milli gelir ve dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasında yer alma hedefimize de hep birlikte, elbirliğiyle, gönül birliğiyle, iş birliğiyle ve güç birliğiyle, çok çalışarak ulaşacağımıza olan inancım tam” dedi.

Toplantıda teşvik ve hibe destek veren kurumların yetkilileri, teşviklere ve hibe destekler konusunda işadamlarına bilgiler erdi.

Son Haberler