Güneyege Haber

YEDİ DÜVEL KARŞIMIZDA

Dünyada olup biteni anlamak için yaşanan olayları doğru okumak lazım. Doğru okumak için gerekli olan ise bilgidir. Doğru bilgilere ulaşırsanız,yaşananları doğru analiz edebilir ve doğru hükümler verebilirsiniz. Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak ve hele hele fikir yürütmek mümkün değildir..

Dünyada yaşanan gerginliklerin nedendir diye soracak olursanız eğer herkesin adını  YENİ DÜNYA DÜZENİ olarak dillendirdiği, dünyanın yer altı ve yer üstü zenginliklerinin paylaşımı için verilen mücadeledir diye kısaca özetlenebilir..

“ İpek yolu “ projesi diye adlandırılan ve 65 ülkenin ortak olduğu proje ile “ Atlantik ekonomisinin “ çekişmesi başta olmak üzere , Doğu Akdeniz de bulunan “ büyük petrol yataklarının “ paylaşımı ile ilgili mücadele ve İsrail’in güvenliğini sağlamak için Orta Doğu ve Arap dünyasında ,güçlü devlet bırakmamak için, ABD’nin bu coğrafyada estirdiği fırtınayı sayabiliriz…

ABD kendi ülkesinin  çıkarları ve İsrail’in güvenliği için her şeyi yapıyor. Hedefe ulaşma adına, terör grupları ile ortaklık yapmaktan çekinmiyor ve bunu artık dünyadan saklama ihtiyacı bile duymadan, aleni, kabadayı tavırlarıyla, herkesin gözüne sokarak açıkça yapıyor.

Bu coğrafya da ABD’nin kara gücü PYD-PKK terör örgütünden oluştu. Bu terörist  yapı ile Türkiye, İran, Irak ve Suriye’de hedeflerine ulaşmak için açıkça çalışıyor. Hem de Türkiye’nin tüm itirazlarına rağmen bunu yapıyor.Suriye de bir çok noktada ABD askeri üsleri var. Daeş bahanesi ile PYD-PKK yapısı ile Daeş’e   karşı mücadele ettiğini söyleyerek, Suriye’nin en zengin doğal petrol yataklarına resmen çöktü ve Suriye de kalıcı olmaya çalışıyor. Bu bölge de ABD planlarının önünde ki  en büyük engel Türkiye ve Türkiye’nin eğittiği ÖSO..  Bu nedenle ABD, ÖSO’yu  “ terör “ örgütü ilan etmeye çalışıyor. Kendi ülkesinde bunun için mahkeme alt yapılarını hazırladığı ile ilgili de basında haberler çıkmaya başladı… Ülkemizde de ÖSO ile ilgili, ABD ile paralel söylemleri de duymaya başladık.. Alt yapının oluşturulmasının tüm ayaklarını net görüyoruz..

15 temmuz Darbe girişimini Türk milletinin engellemesi, sadece ülkemizin değil, aynı zamanda da bu coğrafyanın da kaderini değiştirdi. ABD ilk yenilgisini aldı. 40 yıllık projesi çöpe gitti. Arkasından ise FIRAT KALKAN operasyonu geldi. Yarım asırı geçen bir süredir kurmaya çalıştıkları “ Uydu Kürt “ devleti projesi de ciddi darbe yedi. Şimdi de AFRİN ZEYTİN DALI HAREKATI ile Terör koridoru ÇÖPE gidiyor. ABD-İSRAİL yapımı bir proje daha yerle yeksan ediliyor..

Afrin de ele geçirilen yerlerde bulunan tüneller ve tünellerinin hepsinin mazgallarının ucunda ki namluların yönünün Türkiye çevrili olması, operasyonda ele geçen silahların menşei  ve öldürülen teröristlerin arasında ,her milletten kişilerin bulunması, TÜRK MİLLİ HAFIZASINDA birden bire ÇANAKKALE ve YEDİ DÜVEL’e  karşı savaştığımız günleri hatırlattı.. Bu milli refleks olarak MİLLİ BİRLİK ve BERABERLİĞİ getirdi. Millet haklıydı. Türk devleti ve ordusu ,PKK görünümlü DÜNYA GÜÇLERİNE karşı mücadele ediyordu. Halk bu durumu idrak etti ve net bir MİLLİ DURUŞ gösterdi…Türk milleti ve devleti bekasını koruma adına kararlılığını gösterdi. Batının ve Batılı devletlerin Ülkemiz içinde ki uzantılarının bu kadar kızgın söylemlerinin altında yatan neden de  Türkiye’nin tüm oyunları şu ana kadar bozmuş olmasından kaynaklanıyor. Zorlu süreçteyiz. Milli birlik içinde olduğumuz sürece, her türlü oyunu bozarız. Fakat işimiz çok da basit değil. Hiç gevşemeden ve yılmadan, bu  YENİ DÜNYA DÜZENİ yapılanması gerçekleşene kadar ciddiyetle birlik ve beraberliğimize sahip çıkmalıyız…

Unutmamalıyız ki karşımızda tek bir devlet yok. Yedi düvel var. Biz ezilen ,sömürülen,kan ve göz yaşına boğulan mazlum milletlerin dualarının dışında YALNIZ BİR MİLLETİZ. Bizim , bizden başka da dostumuz yok. Tek sigortamız milletimiz ve imanımız. Yeter ki bu sur da gedik açılmasın. Her şeye ve herkese karşı BAŞARACAĞIZ  ve  KAZANACAĞIZ..

Son Haberler