Güneyege Haber

YENİ BİR SAYFA DAHA AÇTIK

Seçimi kazanan belediye başkanlarımız  ve belediye meclis üyelerimiz mazbatalarını alıp resmi olarak görevlerine başladılar. Kendilerine başarılar diliyorum. Toplam 1825 günleri var. Sayaç 1 Nisan itibari ile işlemeye başladı. Sayılı günler çabuk biter. İyi değerlendirsinler. Zamanın Telafisi mümkün değildir. Verilen sözler ve vaatleri zamanında gerçekleştirmeye baksınlar..

Devir-Teslim Törenlerinde heyecan, hizmet arzusu,birlik ve beraberlik, toplumun her kesimini kucaklama mesajları  ve en önemlisi de yarınlar için  verilen umutlar çok güzeldi..

BEN dili yerine BİZ dilinin kullanılması çok önemliydi. Biz diye başlamak BİRLİĞİ getirir. KUCAKLAŞMAYI sağlar. Kırgınlıkları, küskünlükleri yok eder. İlaç gibidir. Her derde deva olur..

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Karakuş’un  göreve başlama töreninde  samimi,içten konuşması ve herkesimi kucaklayacağını hissettirmesi, törene katılan herkes gibi beni de mutlu etti..Partizanlıktan ve ötekileştirme politikalarından bıktık. Ben herkesin belediye başkanı olacağım sözü, bizim için çok kıymetliydi..Samimi ve içten verdiği bu güzel mesajlar, hepimize umut oldu.. Beklentilerimizi yükseltti. Halkın her kesimini kucaklayacağına olan inancımızı arttırdı.

Muğla Ak parti milletvekillerinin tam desteği, Ak parti ve MHP il başkanlarının omuz omuza hizmet vereceğiz sözleri, Dalamanın gelişimine olan inançları artırdı ve törene katılanlardan büyük alkış aldı..

En dikkat çeken ise Karakuş’a seçim kazandıran ekiplerin samimiyeti ve Belediye başkanlarına olan sevgileri ve başarılı olacağına dair tam inançlarıydı..

Karakuş bu sevginin ve kendisine verilen desteğin farkında. O’da aynı şekilde sevgi ve muhabbetle yol arkadaşlarını kucaklıyor ve BİRLİKTE KAZANDIK MESAJINI net bir şekilde veriyor. Bu birlik ve beraberlik bozulmazsa eğer,  başarı gelecek ve Belediyeden yayılan bu pozitif enerji, tüm Dalaman halkını sarıp, sarmalayacaktır. Bu da  DALAMAN RUHUNU CANLANDIRACAK ve özlediğimiz  tabloyu ortaya çıkaracaktır…

Hizmet için öncelikle  Dalaman belediyesinin KURUMSAL KİMLİĞİ ortaya çıkarılmalıdır.. Belediye personeli bu konuda motive edilmelidir.

“DALAMAN RUHU”  Canlandırılmalıdır . Çünkü  şehirler ” kendi ruhu ile yaşar ve gelişir.” Dalaman kültürünün ihtiyaçlarına göre, belediye  hizmetinin  verilmesi,  Dalaman ruhunu ve Dalaman’a ait olma hissini pekiştirir. Bu durum da yerli- yabancı, sülalecilik-hemşehricilik ve bölgecilik anlayışından kurtarıp, hepimizi DALAMAN ŞEMSİYESİ ALTINDA BİRLEŞTİRİR… Kucaklaşmayı sağlar. Kucaklaşma ise tüm gücün birleşmesi,  birikim ve tecrübelerin sağlıklı kullanılmasını sağlar. Gelişime muazzam bir katkı verir… Dalaman, kendi konusunda uzmanlaşmış ve yetişmiş kalifiye insan potansiyeli bakımından çok şanslı bir ilçedir. Bu enerji şimdiye kadar kullanılamadı ama ben Muhammet Karakuş’un samimiyetine inanıyorum ve bu entelektüel birikimi harekete geçirecek ve Dalaman’ımıza  büyük katkı sağlayacaktır.. Şuana kadar verdiği mesajlar ve tavırları buna inanmamı sağladı.

Yeni bir sayfa açtı Dalaman.. Yeni umutlar yüklendi.. Beklentiler ise büyük..  Allah Hizmete talip olanların da Hizmet bekleyenlerin de yardımcısı olsun. İnşallah başarı gelir.

Son Haberler