Güneyege Haber

YENİ YILA MERHABA

2017 yılını uğurluyoruz. Acılı ,sıkıntılı veya tatlı hatıraları geride bırakıyoruz. Dünya bu yılı, gergin geçirdiği yıllar kategorisine kaydını düştü.

2018 yılı inşallah insanlığa huzur ve mutluluk getirsin.

Dili ,rengi,teni,dini ne olursa olsun, tüm insanlığın neşesi de acısı da aynı. Millet ve din,mezhep ayrımı yapmadan, tüm insanlığın, adil bir dünyada yaşaması ve tüm dünyayı barış ikliminin kucaklamasını diliyorum.

Meramımı küçük bir hikaye ile ifade etmek istiyorum…

Yoğun bir iş ortamında çalışan baba,çocuklarına yeterince vakit ayıramaz.Akşam eve yorgun argın geldiğinde ,onu özleyen küçük oğlu babası ile oynamak,vakit geçirmek ister.Baba ise yorgunluktan dolayı her seferinde bir bahane ile çocuğun oyun isteğini geçiştirir. Her gün akşam babasını özlemle karşılayan  ve babasının ilgisini bekleyen küçük yavru artık  bu bahanelere üzülmeye başlamış, babası da durumun farkındadır.Bir gün akşam yine yorgun argın  eve geldiğin de kapıda onu heyecanla bekleyen oğlu oyun isteğini tekrarlamıştır.Baba ise gerçekten yorgundur ve oğlunu daha fazla üzmemek ve onun oyalanmasını sağlamak için cebinde taşıdığı gazeteyi çıkarır ve gazetedeki dünya haritasını parçalayıp oğlunun eline tutuşturup , bu haritayı birleştirip bana getirirsen seninle oynarım. Çocuk sevinçle gazete parçalarını alır ve haritayı tamamlamak üzere odasına geçer. Baba ise bu sefer oğlunu üzmeden sorunu çözmenin mutluluğu ile artık şöyle rahat rahat kanepeye uzanır dinlenirim, nasılsa küçücük çocuk, dünya haritasını nasıl tamamlayıp getirebilir ki diye düşünürken, çok kısa bir süre sonra oğlu fişek gibi yanına gelmiş ve tamamladığı haritayı babasına uzatmış. Baba şaşkın. Nasıl olur bu. Küçücük çocuk bu haritayı nasıl tamamladı. Şakınlık ve merakla oğlum haritayı tamamlamayı nasıl başardın diye sorar. Oğlu çok kolay oldu baba. Nasıl kolay oldu oğlum diye tekrar sorar. Babacığım haritanın arkasında insan resmi  vardı. İNSANI DÜZELTİM,DÜNYA DÜZELDİ diye cevap verir….

Demek ki dünyada hangi konudan şikayet edersek edelim çözümü çok kolay… İnsanı düzelttik mi sorunlar ortadan kalkacak.

2018 yılının bize,insanlığa ve tüm dünyaya güzellikler getirmesi için hemen kolları sıvayıp,  “ önce kendimizi düzeltmekten “ işe başlayalım.

İçimizde ki SEVGİSİZLİĞİ YOK EDELİM.Kin ve nefret duygularını ortadan kaldıralım. Dil,din,ırk ve ideolojik kavgaları sonlandıralım. Bakın ve görün DÜNYA NE KADAR GÜZEL OLACAK.

Yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa “ barış,huzur ve mutluluk “ getirmesini temenni ediyor ve bu vesile ile tüm okurlarımızın yeni yılını kutluyorum.Her şey gönlünüzce olsun…

Son Haberler