Güneyege Haber

Yeşilaydan Bağımlılıkla Mücadele Semineri

Dalamanda, Yeşilay Muğla Şubesince, bağımlılıkla mücadele semineri düzenlendi.

Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında Dalaman ilçesinde düzenlenen seminerde, öğrencilere kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Pirci; Karaçalı İlkokulu, Ortaokulu ve Dalaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenci, öğretmen ve velilere hazırladığı sunum ile bağımlılığın zararlarını anlattı.

Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında seminerler düzenlediklerini belirten Pirci, Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele için kurulan bir dernek olduğunu söyledi.

Pirci; “1920 yılında bağımlılıklarla mücadele etmek için kurulmuş köklü bir kurum, derneğin hedefi genç kuşakları zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan uzak tutmak. Tütün, alkol, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı sadece ülkemizi değil tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Bu nedenle Yeşilay hayatın her alanında önleme ve bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Dünya’da iyi ve kötü vardır, biz iyiliklerin sayısını arttırmak için uğraşacağız. Kötü alışkanlıklardan uzak durmalıyız” dedi.

Son Haberler