Güneyege Haber

Yeşilay’dan Öğrenciler Arası Ödüllü Yetenek Yarışması

Yeşilay Şube Başkanı Pirci’den yarışmaya davet: “Muğla genelinde tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz”

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından yurt genelinde “Sağlıklı Gelecek Yeteneğinle Şekillenecek” sloganıyla düzenlenen yetenek yarışmalarına başvuruların devam ettiği açıklandı.

Yeşilay tarafından düzenlenen “Bağımlılık” konulu ödüllü yetenek yarışması ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor. Yarışma sonunda dereceye giren katılımcılar para ve yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek.

Muğla Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Şadi Pirci, Türkiye Yeşilay Cemiyetince düzenlenen ödüllü yetenek yarışmasına başvuruların devam ettiğini belirtti.

Yarışmanın konusunun “Bağımlılık” oluğunu aktaran Pirci; Yarışma, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde eğitim gören öğrenciler tarafından görsel ve edebi kategorilerde hazırlanan eserler arasından yapılacak. Yarışmacılar, görsel kategoride afiş, resim, karikatür ve kısa video alanlarından. Edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, hikaye, deneme ve anı alanlarından birini tercih ederek, kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine 9 Şubat tarihine kadar eserlerini teslim edip, yarışmaya katılabilecekler. Muğla genelinde tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz” dedi.

Yarışma sonucunda İl birincilerine 500 lira, Ülke genelinde yapılacak değerlendirmeler sonucunda ise kategorilerde birinci gelen katılımcılara 5 bin, ikinci gelen katılımcılara 3 bin, üçüncü gelen katılımcılara da bin 500 lira ödül verileceği, dereceye giren öğrencilerin ayrıca yurt dışı gezisi ile ödüllendirileceği bildirildi.

Son Haberler