19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Ortaca’da, Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Gaziler Derneği İlçe Temsilciliği tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Garnizon Komutan Vekili Deniz Albay Mustafa Pektaş, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Sürmeli, Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi Ercan Akkurt, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazi yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Deniz Üsteğmen Onur Özer yaptı.

Ülke topraklarının aziz şehit kanlarıyla korunduğunu ifade eden Özer, gaziliğin önemli bir rütbe olduğunu dile getirdi.

Özer, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Kahraman gazilerimiz, şuanda içinde bulunduğumuz coğrafyada, huzurla, birlik ve beraberlik içinde yaşıyorsak. Bunu aziz şehitlerimize ve siz gazilerimize borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Yüce Türk milleti ve onun ayrılmaz bir parçası olan Türk Silahlı Kuvvetleri sizlere olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, sizlerin bıraktığı zafer meşalesini daha da yükseklere taşıyacak ve kendisine verilen her türlü görevi başarıyla yerine getirmeye devam edecektir. Bizlere bırakmış olduğunuz kutsal emanet Türkiye Cumhuriyeti’ni, Gazi Mustafa Kemal’in ifade ettiği gibi ‘Hiçbir kayıt ve şart altında ayrılık kabul etmez bir kütle’ olarak kabul edip, sizlerden aldığımız güç, inanç ve özveriyle gerektiğinde gözümüzü kırpmadan canımızı feda ederek, sonsuza kadar koruma ve yaşatma azim ve kararlılığındayız. Bu kutsal topraklar üzerinde bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve siz kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içerisinde, başta ulu önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize, değerli ailelerine ve yüce ulusumuza saygılar sunarız.”

Özer’in, konuşmasının ardından tören sona erdi.

Yorum
Başa dön tuşu