2022 İNSANLIĞA UMUT OLSUN..

Son yıllar insanlığı ve Dünyayı çok yordu..

Virüs ve salgın hastalık sonucu yaşadıklarımız bize Dünyada Cehennemi yaşattı..

Kapanmalar, hastalıklar, ölümler, ekonomik sıkıntılar, iş yerlerinin kapanması, işten çıkarmalar, aşılar, uzaktan eğitimler insanlığı ÇARESİZLİK ve YALNIZLIK uçurumuna yuvarladı..

Bayramlar, düğünler, toylar yapılamaz oldu. Cenazeler bir avuç yakın akraba ile defnedildi. Acılar ve hüzünler yalnız paylaşılmak zorunda kalındı.. Hastalanan yakınlarımız KARANTİYA alındı ve mecburiyetten yanlarına bile yaklaşamadık. Kuru kuruya sadece üzüntülerimizi ifade edip, şifa dileyebildik. Dualarımızla onlara manevi destek olabildik.. Süper devletler bile acizliği yaşadı. Tedarik zincirleri kırıldı. Ekonomik sıkıntılar ve yokluklar ortaya çıktı. Hayat Pahalılaştı. Sokaklar karıştı. Bir çok ülkede iç çatışmalar çıktı. ÖZGÜRLÜKLER KISITLANDI..

KISACASI ; “ Millet olma, aile olma  özelliğimize  darbe vuruldu. Sosyal hayatın gereği dostluklar, arkadaşlıklar kısıtlanarak,  BİREYSEL YAŞAM’a  MAHKUM EDİLMEYE ÇALIŞILDIK..

BU ZOR GÜNLER DE   “ Halkımız yaşlılar ve hastalar başta olmak üzere kimsesizlere SAHİP ÇIKTI.”  Polisimiz, askerimiz, belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, gençlerimiz, kadınlarımız  kısacası YURDUMUN KOCAMAN YÜREKLİ İNSANLARI, tüm dünyaya ve insanlığa,  İNSANLIK DERSİ VERDİ. YARDIMLAŞMAYI ve İNSANLIĞI ,unutanlara tekrar HATIRLATTI.. Polisimiz , askerimiz yaşlıların ve kimsesizlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çırpındılar. Sadece yiyecek ve ihtiyaçlarını değil yeri geldi bağ bahçe işlerinde bile yardımcı oldular. İnsanımız mahalle mahalle, semt semt  gruplar oluşturarak,  ihtiyaç sahiplerinin yardımına , gece gündüz demeden koşturdular.. İNSANIMIZ “Merhamet, sevgi, şefkat eli oldu.”  DÜNYANIN UNUTTUĞU “İNSANLIĞI”  YAŞATTI. .

İNSANLIĞIN  tek  ihtiyacı SEVGİ..

SEVGİ varsa ;  merhamet var, şefkat var, İNSANLIK VAR..

2022 yılının;  TÜRK İNSANININ “ŞEFKAT ELİ “, “MERHAMETLİ YÜREĞİ “ nin  TÜM İNSANLIĞI SARIP, SARMALAMASI ve kimsenin IRKINA, RENGİNE, DİLİNE, DİNİNE, MEZHEBİNE bakmadan,  her GÖNÜLE DOKUNMASINI temenni ediyorum.. İnsanlığı SEVGİ ve MERHAMET KURTARACAKTIR..

2022 yılı İNSANLIĞIN ve SEVGİNİN  “HEPİMİZİ KUCAKLADIĞI YIL OLSUN.”  Dünya  SEVGİ İKLİMİ ile kucaklaşsın. Dünyada hoşgörü hakim kılınsın..Kötü günler ve tüm kötülükler geride kalsın..

Bu vesile ile tüm okurlarımız başta olmak üzere, milletimizin ve tüm insanlığın yeni yılını kutluyor ve yeni yılda her şeyin herkesin gönlünce olmasını diliyorum..

2022 UMUTLARIN BAŞLANGIÇ YILI OLSUN İNŞALLAH…

Yorum
Başa dön tuşu