39 HELİKOPTER, 6 UÇAK İLE YANGINLARA MÜDAHALE

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce devam eden yangınlara 39 helikopter ve 6 uçak ile müdahale edileceği açıklandı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce devam eden yangınlara 39 helikopter ve 6 uçak ile müdahale edileceği açıklandı.
Paylaşılan bilgide belediyelerin verdiği destek ekiplerinin haricinde 342 arazöz ve bin 843 personel ile karadan yangınlara müdahale edildiği belirtildi.
Yangınlarda son durum şu şekilde;
Köyceğiz yangını devam ediyor
Muğla’da devam eden yangınlar içerisinde en yoğun çalışmanın yürütüldüğü bölge burası, yangın söndürme çalışmaları Çövenli yaylası ile Çiçekbaba zirvesi arasındaki hatta yoğunlaştırılmış durumda, bu bölgede uçaklar ve helikopterler yoğun bir şekilde çalışma yürütüyor.
Kavaklıdere tarafında başlayan daha sonra Muğla istikametine ilerleyen yangının şu anda Muğla Kozağaç Yumaklı ve Göktepe arasında kalan bölgede soğutmalar yapılıyor.
Bu yangının Kozağaç Bayır arasındaki mevkiinde dün yoğun yanmalar olmuştu. Sabah ilk hava araçları o noktalara yoğun bir şekilde çalışma yürütüyorlar.
Milas yangınında şu anda en yoğun şekilde Yeniköy termik santraline doğru olan kısmına çalışılıyor, bu hat yoğun ormanlık alanın olduğu bir hat. Yoğun ormanlık alana gece boyunca helikopterler çalıştı. Günün ilk ışıkları ile beraber yine yoğun bir şekilde havadan bölgede yangın söndürme çalışması yürütülüyor.
Yatağın Hacıveliler tarafında başlayan daha sonra Aydın’ın Çine Akçaova kısmına geçen yangın şu anda çevrilmiş gibi görünüyor, havadan yoğun bir şekilde helikopterler çalışıyor.
Yorum
Başa dön tuşu