48 Cup yoğun katılım ve renkli görüntülerle gerçekleşti

Muğlaspor tarafından organize edilen 20 takımın üç gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği 48 Cup Minikler Futbol Şenliği, final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Muğla ASKF, Muğla TÜFAD ve Yücelen Hastanesi’nin destekleri ile Ortaköy Kemal Dirikan Tesisleri’nde gerçekleşen organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. Sporcu velileri de turnuvaya yoğun bir ilgi gösterirken, son gün yapılan final mücadelelerinde minik futbolcular şampiyon olabilmek için ter döktü.

Final mücadelesinde Yatağan Sportif ile Ortakent Yahşi Gençlikspor karşı karşıya geldi. İlk yarısı golsüz eşitlikle sona eren mücadeleyi, ikinci yarının son dakikalarında bulduğu golle Ortakent Yahşi Gençlikspor kazandı ve turnuvanın Altın Cup şampiyonu oldu. Ortakent Yahşi Gençliksporlu minikler maçın bitiş düdüğüyle birlikle şampiyonluğu aileleriyle birlikte kutladı. Altın Cup üçüncülük maçında Fethiyespor ile karşılaşan Datça 1923 ise üçüncülük kupasını kazandı.

Turnuvanın bir diğer kupası olan Gümüş Cup’ta ise finalde Muğla Gençlikspor ile karşılaşan Köyceğiz 48 SK mücadeleyi kazanarak kupanın sahibi oldu.

Çok güzel ve keyifli bir turnuva olduğunu belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş; “çocuklara yönelik yapılan her spor aktivitesi geleceğimiz için çok önemli. Sevgili çocuklarımızın eğitimlerinin yanında sporla da uğraştıklarını gördüğümüz zaman daha sosyal bir çocuk haline geliyorlar, daha mutlu oluyorlar. Mutlu çocuklar da geleceğimiz için önemli. Umutlu yarınlar düşünüyorsak mutlu çocuklar olacak. Çocuklar spor yaptıkça birbirleriyle daha çok kaynaşacaklar, daha sosyal hale gelecekler ve bu ülkenin geleceği için faydalı olacak. Bu noktada bu tür etkinlikle çok önemli. Tüm çocuklarımızı kutluyorum. Gelecek yılda tekrar beraber olmak dileğiyle, derslerinizde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Keyifli bir turnuva oldu”

Turnuvanın kapanışında konuşma yapan Muğlaspor Kulüp Başkanı Ali Çakır, keyifli ve mücadele dozu yüksek bir turnuva olduğunu belirterek, “Turnuvaya katılım gösteren tüm takımları aramızda görmekten dolayı çok mutluyuz. İnşallah turnuvanın tekrarını seneye de yaparız. Hepinize teşekkür ederiz, hepinizi kutluyorum” dedi.

TÜFAD Muğla Şube Başkanı Alaaddin Naganlu ise Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısının severim” özdeyişi üzerinden başladığı konuşmasında ‘”Sizlerin bu yaşlarda öncelikle gerek genel ahlak gerek spor ahlakı içerisinde yetiştirilmesini antrenör arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top; “Öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Bu turnuva aynı zamanda U11 ve U12 liglerimize de hazırlık anlamında oldu. Önümüzdeki hafta 48 takımın katıldığı U12 Ligi ile 41 takımın mücadele edeceği U11 Ligi’nin bütün programlarını hazırladık. Fikstür ve kuralarını çektik, önümüzdeki hafta başlayacaklar. Sizlerin de arasında bulunduğu yaklaşık 2 bine yakın gençler o müsabakalarda yer alacaklar. Ben bu turnuvaya katılan ve emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Menteşe Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Sporla ilgili her etkinlikten daima yanımızda. Başta belediye başkanımız olmak üzere değerli protokol üyelerine ve Muğlaspor Kulübü’ne teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından turnuvanın Altın Cup şampiyonu Ortakent Yahşi Gençlikspor’a madalyaları ve kupası Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından takdim edildi. Altın Cup ikincisi Yatağan Sportif, üçüncüsü Datça 1923 ve Gümüş Cup birincisi ise Köyceğiz 48 SK oldu. Öte yandan turnuvaya katılan tüm takımlara madalya takdim edilirken, turnuvada yer alan antrenörlere 48 Cup katılım belgesi verildi.

Menteşe Ortaköy Kemal Dirikan Tesisleri’nde düzenlenen 48 Cup U12 Futbol Turnuvası’na Bodrumspor, Fethiyespor, Muğlaspor, Aydın Büyükşehir Belediyespor, Yatağan Sportif, Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü, Köyceğiz 48 SK, Menteşe Belediyespor, Düğerek Güneşspor, Saburhanespor, Yerkesikspor, Bayırspor, Muğla Gençlikspor, Dalaman Esnafspor, Datça 1923, Didimgücü  ve Dörtyıldızspor futbol takımları katıldı.

Yorum
Başa dön tuşu