“96. yılımızı kıvançla kutluyoruz”

Ortaca’da CHP'nin 96'ncı kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 96’ncı kuruluş yıl dönümü, Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan; “Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır. 96. yılımızı kıvançla kutluyoruz” dedi.

CHP Ortaca İlçe Başkanlığınca, CHP’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törene, CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Zuhal Arslan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Umut Sivas, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bilal Erdoğan, CHP eski Milletvekili Dr. Ali Arslan, CHP Muğla İl Gençlik Kolları eski Yönetim Kurulu Üyesi Murat Atacan ve partililer katıldı. Tören, İlçe Başkanı Tezcan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Çelenk sunumunun ardından konuşma yapan Tezcan, “Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 96 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren her bir birey bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Cumhuriyet Halk Partisi 96. kuruluş yıl dönümünde yine halkımızın umut kaynağı.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin, ülkenin ileri attığı her adımda olduğunu söyleyen Tezcan, “Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, demokratik, laik sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her ileri adımda vardır. Cumhuriyeti kuran partimiz demokrasinin yerleşmesini ve adaleti de sağlamıştır. Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri 96 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır.” diye konuştu.

Partilerinin 96’ncı yılını kıvançla kutladıklarını söyleyen Tezcan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Cumhuriyet Halk Partimiz ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden, manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan, kurucusu Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmayan, ülkemize umut olan partidir. Dünyadaki ve coğrafyamızdaki savaşlar kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve partimizin “Yurtta Sulh, Cihanda sulh” ilkesinin haklılığını bir kez daha ortaya koymaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır. 96. yılımızı kıvançla kutluyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından tören sona erdi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı