ACILARI İFADEYE KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR

Bir öğrenci servisinin kaza yapması ve kaza sonucu melek gibi bir yavrumuzu kaybetmenin derin acısı ile yazımı kaleme alıyorum. Bir çok öğrenci evladımızın da değişik hastanelerde tedavileri devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

Dalaman kaç defa daha trafik terörüne evlatlarını kurban  verecek..?   Daha kaç öğrenci evladımızın anasının ve babasının yüreği yanacak..?  Evlat acısını dindirecek ve iyileştirecek bir merhem var mı..?  Yüreği kavrulan ana ve babaların acılarını dindirecek merhem yoksa o zaman tedbiri almak ve  bu acı veren trafik kazalarının  yaşanmasının önüne geçmek için denetim görevini sağlam yapmak gerekiyor.  Bu konuda denetleme yetkisi olan görevlilerin vicdanı rahat mı..?

Birkaç  saniye kazanacağım diye acele edip kazaya sebebiyet vermenin bedeli çok ağır oldu. Hayatının baharında ve çok başarılı ,sevilen, gelecek  umutları olan bir evladımızın hayalleri yarım kaldı. Hayatı elinden çalındı.  Yaralı öğrencilerimizin ise ayakları,kolları, kaburga kemikleri ve kalça kemikleri kırık olanlar tedavi oluyorlar ve çok acı çekiyorlar. Tedavileri uzan sürecek. Hayatları kurtulacak ama eğitim hayatları sekteye uğrayacak. Kendilerinin, ailelerinin ve arkadaşlarının yaşadığı travmanın ise ne kadar zamanda atlatılacağının hesabı yok..

Kaza haberini duya duymaz, kaza yerine koşan annelerin ve babaların neler yaşadığını bir düşünün.  Kendinizi biran onlar yerine koyun. Kafanızda bin bir türlü soru ve korku dolu düşünceler ile olay yerine koşuyorsunuz ve kaza yerine geldiğinizde çocuğunuzun ambülans ile hastaneye götürüldüğünü öğreniyorsunuz. Sağlık durumu hakkında hiçbir bilgi alamıyorsunuz ve hangi hastaneye götürüldüğü hakkında da bilgi sahibi olamıyorsunuz. Çocuğunuzun durumunu bilmeden korku içinde birkaç saat hangi hastanede olduğunu araştırıyor ve öğrenince de yanına koşuyorsunuz.. Allah hiçbir anne ve babaya  bu durumu yaşatmasın.. Kolay ve katlanılır şeyler değil..

Bu acıların tekrar etmemesi için denetleme makamları kadar şoförlerimize de büyük sorumluklar düşmekte. Her gün kendilerine emanet edilen onlarca evladımızı taşıyorlar. Kendi canlarından aziz bilip, dikkatli olmalıdırlar. Bu vesile ile bir konuya da dikkat çekmek istiyorum. Aynı anda BİR KAÇ OKULUN SERVİSİNİ BİRDEN ÇEKEN ,AYNI SERVİSLER VAR. Bu servisler okulların öğrenci servisini çekebilsinler diye ayarlanan ve aynı türden ve aynı ders saatinde eğitim veren okulların giriş ve çıkış saatlerinde ki farklılıklara bakmanız yeterli. Kısa dakikalar içinde bir okulun servisini çekip, diğer okulun servisini yapabilmek için koşturmaca içinde olan şoför kardeşlerimiz inşallah ACELE EDECEĞİZ DİYE BİR KAZAYA SEBEBİYET VERMEZLER. Tüm yetkilileri ve denetleme görevini üstlenenleri buradan uyarmış olalım. Bizlere yeni acılar yaşatılmasına fırsat vermesinler.

Trafik terörüne kurban verdiğimiz evladımıza Allahtan Rahmet diliyorum. Ailesine ve sevenlerine Rabbim sabırlar ihsan etsin. Milli eğitim camiamızın ve ailesinin başı sağolsun. Yaralı kardeşlerimize şifa diliyorum. İnşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar. Rabbim bir daha böyle bir acıyı bizlere yaşatmasın inşallah…

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı