ADALET HERKESE LAZIM OLUR..

Ülkemizin yaşadığı hayat pahalılığının nedeni ekonomik sebeplerden mi kaynaklı..?

Yoksa hayat pahalılığına insanımızın kolay para kazanma hırsı da mı katkı yapıyor..?

Dolar uzun süredir yerinde sayıyor ama yine de her şey çarşı-Pazar demeden fiyat artışı yaşıyor ve zam üstüne , zam geliyor. Ekonomik olarak bu açıklanabilir bir durum mudur..?

Milletimizin cebine kim veya kimler el atıyor..?

Kim bu hırsızlar..?

İlgili Makaleler

Bu haksız kazanç sağlayanları neden durduramıyoruz..?

Denetleme mekanizması neden etkisiz..?

En önemlisi milletimizi bu kan emici güruhtan nasıl koruyacağız..?

Devlete meydan okuyanlara devletin tokatı ne zaman inecek..?

Ülke dışında destan yazan ve ülkemizin milli menfaatlerini koruyan Devletimiz, aynı başarıyı ülke içinde neden gösteremiyor..?  Neden ülkemiz insanının kanını emen vampirler cezasız kalıyor..?

DEVLETİMİZ, EN KISA ZAMAN DA “DENETLEME” MEKANİZMASINI CİDDİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIRMAK DURUMUNDADIR. İnsanımızın hayat pahalılığı konusunda biraz olsun nefes alması bu denetlemelerden ve kusurlu olan kurum ve kişilerin cezasını bulmasına bağlıdır..

Sadece devlet tedbirleri durumun düzelmesi için yeterli olmaz. İnsanımızın da taşın altına elini koyması gerekir. İnsanımız, kolay para kazanma hırsını biraz frenlemeyi bilmelidir. İnsani değerler kıymetli hale gelmelidir. Merhamet, şefkat ve vicdan sosyal yaşamımızın merkezine yerleşmelidir. Yardımlaşma, fakiri, yoksulu ve ihtiyaç sahiplerini koruma toplumun tüm kesimine sirayet etmelidir.

PARA ve MAL, MÜLK HER ŞEY DEMEK DEĞİLDİR.. DEVLET OLMADAN BUNLARIN DEĞERİ OLMAZ. DEVLETİN VARLIĞI İSE MİLLETİN VARLIĞINA BAĞLIDIR. Milleti , millet yapan özellikler bellidir. Bizim milletimizi ,  diğer milletlerden ayıran özelliklere yani milletimizin fabrika ayarlarına en kısa zaman da geri dönmesi gerekmektedir..

Ne demek istediğimi anlamak isteyenler , Ülkemize SIĞINMACI olarak gelen komşu ülkelerin insanlarının , ülkemizde ki hallerine baksınlar. Bu insanların için de bir zamanlar ülkelerinin en zengin aileleri ve ileri gelenleri konumundayken ülkemizde sokaklar da sürünenleri gözden kaçırmasınlar..

AYNI GEMİDEYİZ. Bu sıkıntılı süreçleri DEVLET ve MİLLET el ele , omuz omuza atlatmak zorundayız. BU KONU MİLLİ BİR MESELEDİR ve SİYASET ÜSTÜ BİR KONUDUR..

Ama artık devletimizden de bu milletin cebine el uzatanları en kısa zaman da cezalandırması gerekiyor..

Atalarımız bu konuda ne demiş ;

“ YA DEVLET BAŞA, YADA KUZGUN LEŞE..”

Kuzgunlara meydan bırakmayalım. Devlet ve millet el ele olalım ve inşallah iktidarı, muhalefeti, sağcısı, solcusu, doğulusu, batılısı ile güzel günlere merhaba diyelim..

Savaşımız Adaletsizliklere, cehalete ve korkulara karşı olsun…

Yorum

Başa dön tuşu