üstbilgi relşam

ADALET, HUZUR  ve KARDEŞLİK İSTİYORUZ

Gündemimiz son günlerde  hep acı haberler ile dolup,taştı.

Çocuk kaçırmalar ve cinsel taciz haberleri ,hepimizde isyan duygularımızı depreştirdi. Halk tedirgin. Özellikle anneler ve babalara uyku haram oldu. Herkes bu duruma çare bulunmasını istiyor. Çocuklara uzanan ellerin kırılması için tedbir istiyor. Çocuk ve kadın tacizcilerine,tecavüzcülere, hain teröristlere idam cezası uygulanması için yasal değişiklik sesleri, toplumun her kesimince dillendirilmeye başlandı. Bu istek siyasilerimizin gündemine de  girdi.  Artık ne şekilde sonuçlanır bilemem ama toplum bu konuda  ısrarlı olacaktır..

Satır İçi Makale

Toplumumuz ne zaman bu hale geldi..?

Bu insanlar ne zaman yoldan çıktı ve sapıklıklarına zemin buldu..?

Dünyanın en şefkatli ve  milletinden böyle cani ve sapık ruhlu insanlar nasıl türediler..?

İlgili Makaleler

Örf ve ananelerine düşkün,dini konulara saygılı olan bu toplumda, bu sapıklar nasıl zemin bulup, bu suçları işleme cesaretini gösterebildiler..?

En önemlisi de toplum olarak bu canilerin, bu suçları işlemesinde bizim hatalarımız neler ? Hangi hatalarımız var ki bu suçları işleyenler cesaret bulabildi ve  suçu işlemeye zemin yakalaya bildiler ?

Devletimiz yukarıda ki soruların cevabını acilen bulmak ve bu konularda tedbir almak zorundadır.

Toplumun değer yargılarının erozyona uğramasına müsaade etmeyelim ve tedbiri acilen alabilelim. Bu tedbir alınmazsa ve bu türden suçlular layık oldukları cezaları bulmazsa eğer herkes adaleti kendi sağlamaya başlar ki ; bu en korkulandır ve sonuçları korkunç olur.

Toplumu siyasiler zaten iyice gerdi. Toplumda beyin ve ruh olarak , gönül bağı olarak bölünmeler yaşanıyor. Ötekileşme ve kamplaşma hat safhada . Bu durumlar tehlike boyutuna ulaştı ve alarm veriyor. Acilen  dur denilmeli. Milletimizin huzura kavuşturulması için ülkemizi sevgi,saygı ve hoş görü ikliminin yeniden ortaya çıkması lazım. ÖNCE ADALET sağlanmalı. Suçlular hak ettikleri cezaları bulmaları lazım. Toplumun herkesimi bu adaleti iliklerine kadar hissetmelidir. Suçlulular asla cezasız kalmamalıdır. ADALET duygusu topluma hakim olursa eğer, arkasından yavaş yavaş HOŞ GÖRÜ ve SEVGİ İKLİMİ toplumu sarmaya başlayacaktır. Siyasi liderlerimize bu konuda çok büyük iş düşecektir. Adaleti onlar sağlayacak ve Hoş Görü ,sevgi ve kardeşlik ikliminin inşasında da söylemleri ve tavırları çok etkili olacaktır.

YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ ile YENİ TÜRKİYE  kararını milletimiz onayladı ise YENİ TÜRKİYE’DE ADALET ve HOŞ GÖRÜ TEMEL TAŞLARIMIZ OLSUN.. Kurulacak olan yeni sistemin ilk hükümeti  , öncelikli olarak bu konulara eğilsin. Milletçe hepimiz ADALET, HUZUR ve KARDEŞLİK İSTİYORUZ. İnşallah temennilerimizin gerçekleştiğini görür ve yaşarız.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu