Aday Adaylığından Çekildi  

Ortaca’da, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP’den Belediye Başkan aday adayı olan Av. İsmail Can Varol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla aday adaylığından çekildiğini duyurdu.

Aday adaylığı açıklamasında ve seçim çalışmalarında ön seçim vurgusu yapan Varol, aday adaylığı sürecinde yaşanan gelişmelerin ardından demokratik yöntemlerle aday belirlenemeyeceğini anladığı için aday adaylığından çekildiğini söyledi.

Partiden istifa edip etmeyeceği ile ilgili açıklamayı ise ilerleyen günlerde yapacağını belirten Varol; ”İsyan ateşini Ortaca’dan yakıyoruz. Ortaca’da herhangi bir demokratik yöntemle aday belirlenmeyeceği kesin olarak anlaşılmıştır. Demokrasi adına, halk adına aday adaylığımızı geri çekiyoruz. Ortaca halkını ve Ortacalı partilileri ve de kendimizi daha fazla aptal yerine koydurmayız.
Çanakkale ve Akhisar’da yapabildiğiniz önseçimi Ortaca’da neden yapmadığınızı ortaca halkına kendiniz anlatırsınız. Partiden istifa konusunu ve bundan sonraki yol haritamızı halkımızla ve dostlarımızla görüştükten sonra çizeceğiz ve birkaç gün içerisinde açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum

Başa dön tuşu