üstbilgi relşam

ADAY BEREKETİ VAR….

Yerel seçim heyecanı  hissedilmeye başlandı. Aday, adayı bereketi var. Maşallah diyelim de nazar değmesin. Açılışlar,düğünler,nişanlar ve cenazeler, taziyeler atlanmaz oldu. Kibar,zarif , sıcak ,samimi  görüntü vermeye çalışan, iyi giyimli insanlar etrafımız da artık. Allah hepsinin yolunu açık etsin. Her şey istedikleri gibi ve gönüllerince olsun. Ne diyelim tek bir aday seçilecek ve diğer partilerin adayları ile  bir tek KOLTUK için yarışacaklar. Seçimlerin sonucun da epeyce aday, adayı ve parti adayları üzülecek ama kazanan tek aday da sevinecek. Oyunun kuralı  bu. Bakalım talih kime gülümseyecek…

Aday adayları içerisinde bazılarının niyeti, gönül verdikleri partilerden aday gösterilmek değil. Gizli ajandaları var. Belediye meclis üyeliklerin de seçilebilecek konumda olmak için aday,adaylığını pazarlık konusu yapmaya çalışanlar, memuriyette yükselmek için bu yola başvuranlar,  siyasi dengeleri bozmak isteyenler ve aday yapılmadığı takdirde de taraftarları ile birlikte o partiden koparak, başka bir parti ve adayı kazandırmak için bu yola başvuranlar gibi bir çok etkeni sayabiliriz..

Satır İçi Makale

Aday adayları içerisinde en keyifli grup ise amiyane tabirle GAZ verilip, ortaya sürülenler. Halkta karşılığı olmamasına rağmen, ciddi halk desteğinin varlığına inandırılmış kişilerden oluşuyor. En saf ve temiz grup, bu gruptur diyebilirim. Gerçekler ile yüzleşene kadar güzel hayal kurup, sonunda duvara toslayınca da hüzne kapılacak olan bu zatlardır..

HEYBECİLER en tehlikeli gruptur. Helal,haram nedir bilmeyen,hak,hukuk gözetmeyen, çıkarları için herkesin sırtına basabilen, emellerine ulaşmalarına engel gördükleri herkese, acımasızca hakaret ve iftira ile kişilik suikasti yapmaktan çekinmeyen kişilerden oluşur. Aday, adayı olarak ortaya çıkarak rakiplerine en acımasız eleştiriler yaparak ,gündeme oturmaya çalışırlar. Seçildiği takdirde, Belediyenin nimetlerinden faydalanmaya inandırılmış, her türlü pastadan pay alma ve paylaşım yapılmış ekibi ile birlikte hareket ederler. Taraftarları ,adaydan daha çok istekli ve sert grup, bu gruptur. Seçimin sonunda pastadan alacağı pay dilimini kaybetmek vardır. Bu nedenle kazanmak için her yolu mübah sayan gruptur… Yeter ki heybeleri dolsun.

SÜLALECİLİK siyasetini ezberledik. Zannediyorum  bu gruba girenler anlatıp,i açıklama yapmama gerek yok..

İlgili Makaleler

DAVA ve FİKİR adamlığı çizgisinde olan ve her siyasi partinin,  inandıkları prensiplerden taviz vermeden yaşayan, davalarının ruhunu yaşatarak ,hizmet vermeye talip olmuş kişileridir. Dava ve fikir konularında çok üstün olmalarına karşılık, siyaset kurumun işleyişine, en yabancı olan kişilerdir. Maalesef en çabuk harcanan ve hüsrana uğrayanlar da bu grup da bulunanlar olmuştur..

PROJELERİ OLAN ve yaşadıkları yöreye, HİZMET BORCU ÖDEMEK isteyen, birikimlerini yöre insanının hizmetine sokmak için hazırlanan, kendisi gibi düşünenlerden ekipler oluşturan, herkesi kucaklayarak hizmete talip olanlar, her partinin kazanmaya en yakın kişilerinin oluşturduğu gruptaki kişilerdir…

PARTİNİN ADAYLARI denilen grup ise her partide , aday tespitinin kara vericileri ile yakın temasta olup, halkta karşılığı olsun veya olmasın aday olmayı bekleyenlerinden oluşan gruptur..

Kategoriyi daha da çoğaltmak mümkün ama maalesef bu sütunlara sığmaz, köşem yetersiz kalır. Herkes kendi yöresinde aday,adaylarına kafasını kaldırıp bakınca, inanın yukarıda saydığım kriterlere uyan aday,adaylarını görecektir.

Halkımız her zaman işini bilir. Partilerde aday tespitlerinde yanlışlar ve hatalar  yapılsa bile, halk iradesi en doğru seçimi yapacaktır.Bundan kuşkum yok..

Allah, gönlü ve kalbi hizmet aşkı ile dolu olan, herkesi kucaklayarak hizmet etmeyi prensip haline getirmiş adaylarımıza yardımcı olsun.

Tüm partilerin Belediye başkanı aday, adaylığına soyunmuş ve halkına hizmetten başka gizli ajandası olmayan tüm adaylarımıza can-ı yürekten BAŞARILAR DİLİYORUM..

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu