AK Parti Dalaman Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Turgut; “Gelişen, Değişen bir Dalaman Hedefimiz”

Dalaman Sağlık Sen İlçe Temsilcisi Dalaman Devlet Hastanesi sağlık görevlisi Ömer Turgut Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecinin başlaması ile görevinden istifa ederek AK Parti Dalaman Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Dalaman Belediye Başkanı Aday Adayı Ömer Turgut AK Parti Dalaman İlçe Başkkanlığında yaptığı basın açıklamasında; “Dünya lideri sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın gençlerimize siyasetin yolunu açtığından beri Dalaman’ımızı bir adım ileri götürebilmek, yapılacak her çalışmanın bir neferi olabilmek için Ak Parti Dalaman Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı hepinizin huzurunda açıklamaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum.

Gelişen, değişen bir Dalaman hepimizin en büyük hedefidir. Bu doğrultuda yapmayı planladığımız çalışmaların başında. ilçemin çehresini değiştirip sosyoekonomik anlamda yepyeni atılımların gerçekleşmesi, ilçede yaşam kalitesinin arttırılması gelmektedir.  Çabamız, gayretimiz Dalaman’ımızın ve Dalamanlıların kazanmasıdır. Asıl hedefim Dalaman kazansın Dalamanlı kazansın daha rahat ve huzurlu bir ilçede yaşasındır.

Bu nedenle ben makama değil çalışmaya hizmete ve hizmetkârınız olmaya talibim. Hükümetimizin her türlü yatırım ve desteklerini ilçemize getirebilmek için dilenen, çabalayan bir belediye başkanı olmak için sizlerin desteklerinize talibim.

Halkımızın zihnindeki soru işaretlerini gidermek için oluşturacağımız bilgi edinme birimleri vasıtasıyla kimsenin aklında en küçük bir şüphe bırakmayacak şekilde çalışmak ana prensibim olacaktır. Belediyecilik anlayışını Ak Parti ilkeleri doğrultusunda halkla sonsuz bir kucaklaşma atmosferi içerinde yaşatmak boynumuzun borcudur.

Dalaman için en doğru kararı verecek yine siz Dalaman halkısınız. Halkımızın söz sahibi olabilecek istek ve temennilerini oluşturabilecekleri birimler kuracağız. Bu birimler belediyemiz ve halkımız arasında köprü vazifesi görecektir. Yaşam kalitesini artıracağız, dalaman gelişecek ve değişecektir.

Bölgemizin turizm bölgesi ve uluslararası havalimanından yılda 2 milyon yolcu gelmesine rağmen hiç birinden yeterince faydalanamamaktadır. Ak partinin turizm anlayışıyla bu pastadan bizim payımıza düşen hisseyi alacağımıza inanıyorum.

Bunun için cennet Dalaman’ımızda bulunan şifalı su kaynakları, denizi, koyları ve muhteşem doğasını kullanarak sağlık turizmine ağırlık vereceğiz. Ve yine cennet Dalaman’ımızda bulunan el değmemiş bakir koylarımızı değerlendirerek ve doğal yapısı bozulmadan halkımın kullanımına sunulma vakti gelmiştir.

Ne diyor büyük usta istiklal şairi Mehmet Akif ‘’Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır’’ düsturu ile görev ve memleket aşkı ile Dalaman’ımıza sahip çıkmaya geliyoruz.

Büyük lider Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ’ ın ‘Gençlerimize güveniyor ve bugünün enerjisi yarınımızın teminatı olarak görüyoruz ‘ sözünü şiar edinerek kuracak olduğumuz gençlik merkezi yarınlarımız olan gençlerin kaliteli vakit geçirecekleri geleceğe hazırlanacakları ve her yönden kendilerini geliştirecekleri platformlar sağlayacağız.

Gençler taşmak için önce dolmak gerek, ben değil biz olmaya geliyoruz.

Yapacağımız projelerden ana başlıklarıyla sıralarsak, Okul projelerimiz, Kordon projemiz, Yol projemiz, Gençlik merkezi projemiz, Denizcilik projemiz, Uluslararası yarışlar projemiz, Tarım projemiz, Bilgi edinme birimleri projemiz, Öğrenci yurtları projemiz, Köyler için kültür evleri projelerimiz, Dalaman çayı projelerimizi Hobi bahçelerimiz, Katı atık toplama alanı projemiz, Belediye spor kulüpleri projeleri olmakla beraber daha bir çok proje yatırımlar ile çoğalıp gelecektir.

Yapacak olduğumuz bu projelerimizi AK parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir ve İl Başkanı Kadem Mete’ nin destekleri ile hayata geçirerek, durmadan usanmadan yılmadan siz değerli Dalaman’ımızın güzide halkına yaşanılabilir ilçe planlayacağız’’ dedi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı