Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan: “Hedefimiz Muğla’mızda arkeolojik kazıların 12 ay devam etmesini sağlamak”

İdyma Antik Kenti kazı çalışmaları devam ediyor.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ula Belediye Başkanı Özay Türkler ve AK Parti İlçe Başkanı Özer Yılmaz ile ziyaret ettiği İdyma kazı alanında Kazı Başkanı Doç. Dr. Abdulkadir Baran ve Yardımcısı Dr. Nil Dirlik ’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  • AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan:

“İdyma Antik Kenti kazı çalışmaları bittiği zaman Sakin Kent Akyaka’mız doğal güzelliklerinin yanı sıra, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerle  de turizmde önemli bir merkez haline gelecek”.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan;  Muğla’nın turizm ve tarım şehri olduğu kadar tarihi ve arkeolojik anlamda önemli bir tarihi geçmişi olduğuna işaret ederek,  “Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ettim. Ziyaretimde Muğla turizmini ve Muğla’mızda devam eden kazı çalışmalarını da konuştuk. Hedefimiz Muğla’mızda devam eden arkeolojik kazıların yılın 12 ayında da devam etmesini sağlamak” dedi.

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN: AKYAKA’NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYOR.

Milletvekili Gökcan, Akyaka Ortaçağ Kalesi’nde sürdürülen kazı çalışmalarının rahmetli Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya döneminde başladığını anımsatarak, şunları söyledi:

Öncelikle İsmail Akkaya Başkanımızı rahmetle anıyorum. Ula Belediye Başkanımız Özay Türkler, rahmetli başkanımızın başlattığı çalışmalara destek vermeye devam ediyor. Bizler de Muğla Milletvekilleri olarak ilimizde devam eden arkeolojik kazılara destek olmaya devam edeceğiz. Bu kazılarla Akyaka’nın sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikler gün yüzüne çıkartılıyor.  İdyma Antik Kenti kazı çalışmaları bittiği zaman Sakin Kent Akyaka’mız doğal güzelliklerinin yanı sıra, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerle de turizmde önemli bir merkez haline gelecek.

Muğla’mızın sahip olduğu arkeolojik zenginlerin tanıtımına yönelik çalışmalara aralıksız devam edeceğiz.

Muğla’mıza kazandırılacak olan bu  güzel  projede başta Kültür ve Turizm Bakanımız olmak üzere, Muğla Valimiz Orhan Tavlı’ya, Ula Belediye Başkanımız Özay Türkler’e,  kazı ekibine  ve  emeği geçen  herkese  çok teşekkür ediyorum. Muğla’mıza,  Ula’mıza hayırlı uğurlu olsun.

TARİHİ KONAKLAR RESTORE EDİLİYOR…

Ula Belediye Başkanı Özay Türkler ise ilçede devam eden kazı çalışmalarına bölgenin doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi güzelliklerin de olduğunu göstermek açısından son derece önem verdiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan, bu süreçlerde bizden desteğini esirgemedi. Her zaman Ula ilçemizde hayata geçecek çalışmalara destek verdi ve vermeye de devam ediyor. Kendisine şahsım ve Ula’lı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.”

Yorum

Başa dön tuşu