üstbilgi relşam

AL BAYRAĞIN GÖLGESİNDE YAŞAMAK

BAYRAĞIMIZA AŞIK OLMAK SUÇ  İSE  ben bu suçu BİR ÖMÜR BOYU ve SON NEFESE KADAR işlemeye devam edeceğim. BAYRAK SEVDAMDAN DOLAYI SUÇLANMAYI DA ŞEREFİM SAYARIM..

Ne diyor şair ;“ Nereye denirse ki Türk beldesi,Gözlerim Bayrak arar Kulağım Ezan sesi. “

Satır İçi Makale

Bayrağı arayan göz, Ezanı duymak isteyen kulak, isterse Chp’li, isterse Akp’li , isterse Mhp’li, isterse İyip’li  olsun fark etmez, Yeter ki Müslüman Türk evladıyım demekten onur duysun… Bayrağımızın gölgesinde yaşamayı şeref sayanlardan olsun..

BAYRAK her milletin onurudur,namusudur,şerefidir ve bağımsızlığının sembolüdür.

Türk bayrağını, diğer milletlerin bayrağından farklı kılan ise bayrağın üzerinde taşıdığı sembollerin, manalarında gizlidir.BU MANALARDIR BİZİ AŞK DERECESİNDE BAYRAĞA SEVDALANDIRAN..

İlgili Makaleler

Bayrağımızın üzerinde taşıdığı sembollerin, İslami özelliklerini açıklayacağım ama işi ilginç kılan ise bayrağımızın sembollerinin, İslam dininin ortaya çıkmasından binlerce yıl öncesinde de Türkler tarafından kullanıyor olması ve hatta kayaların üzerine bile çizildiğinin ispatlanmış olmasıdır.

BU NE DEMEKTİR ..?  Bu Türklerin İslamdan öncede İslam üzerine yaşadığını gösterir.

Gök yüzünde ki  Ay,  bayrağımızda “ Hilal “ şekli ile yer alır. Neden  en parlak olduğu Dolunay değil de ışığının en az olduğu HİLAL şeklindedir ?  Bunu hiç düşündünüz mü ?

Mesele HİLAL kelimesinin yazılışında saklıdır.Hilal kelimesinde; bir “He” bir “ Elif “ iki tanede “Lam” bulunmaktadır. Bu harflerin “ Ebced” hesabı ile rakamsal toplamı “99” dur.ALLAH  kelimesi de  yine bir “Elif” iki “lam” ve bir “he” ile yazılmaktadır ve bu harflerinde “Ebced hesabı” ile rakamsal toplamı “99” dur. Bayrağımızda “ Allah “ın zatı ve ismi tenzih edilerek o ismin harf ve Ebcedi bakımından eş değerlisi olan “Hilal” sembol yapılmıştır.

Allahın birliği (Tevhid) inancı ve bu inancın “ La İlahe İllallah”, “ Allah’tan başka İlah Yoktur ” formülüyle ifade edilen manası böylece HİLAL ŞEKLİNİN İÇİNDE “ sembol olarak manasını bulmuştur.”

Bayrağımızda Hilalin önünde bulunan YILDIZ ise Hilalde olduğu gibi isimden değil ŞEKLİNDEN dolayı özellikle seçilmiştir.  Yıldız,Arapça MUHAMMED yazısının şeklidir. Peygamberimiz  Hz.Muhammed  ismi yazıldığı zaman, birinci “Mim”in başı, “Ha” harfinin dirseği, ikinci “Mim”in kıvrımı ve “Dal” harfinin alt ve üst kanadı BEŞ tane ÇIKINTI meydana getirir ve tam bir YILDIZ ŞEKLİNİ alır. Zaten İSLAMIN ŞARTI da 5 dir. Hilal “ İMANIN “ , Yıldız ise “ İSLAM”ın şartlarını ifade eder.

Türk Bayrağının neden diğer bayraklardan  farklı olduğunu umarım ifade edebilmişimdir

TÜRK BAYRAĞININ GÖLGESİ, ALLAH ve RESULÜNÜN GÖLGESİNDE DEMEKTİR.

Anladınız mı şimdi NEDEN AL BAYRAĞIMIZIN GÖLGESİNDE YAŞAMAK İSTEDİĞİMİZİ, her yerde neden bayrağımızı görmek istediğimizi ve BAYRAĞIMIZ EN GÜZEL ,CAMİLERİMİZE YAKIŞIR SÖZÜNÜ beyhude söylemediğimizi. MİLLİ ve DİNİ bilgileri DERİNLİĞİNE inmeden, kulaktan dolma sözler ile kendilerinin  Dünyalarına göre, benim ve arkadaşlarımın BAYRAK AŞKINA,  kendilerince manalar yükleyenler utanmayacak ve bizleri de anlayamayacaklar. Varsınlar anlamasınlar.Canları sağolsun. BİZ SON NEFESE KADAR AL BAYRAĞIN GÖLGESİNDE YAŞAMAYA ve BAYRAĞIMIZIN NAZLI,NAZLI  BAĞIMSIZCA DALGALANDIĞINI GÖRMEYE DEVAM EDELİM. BU BİZE YETER…

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu