ALLAH’A, PEYGAMBERLERİNE ve İNSANLIĞA İHANET EDEN TRUVA ATLARI..

Geçen hafta yayınlanan “Agememnonun  Truva atı ve içimizde ki askerleri” başlıklı köşe yazımdan dolayı gönderdiğiniz mesajlara, yazmış olduğunuz güzel yorumlara ve paylaşımlarınıza teşekkür ediyorum. Konunun ilgi ile takip edilmesi nedeniyle ve insanlarımızın sorgulamasına vesile olmasını da  temenni ederek bu günde benzer konu başlıklarına değineceğim. Kesin hükümler vermek yerine sorular ile ilerleyelim ve herkes kendi vicdanında gerekli değerlendirmeleri yaparak hüküm versin..

Mesela semavi dinleri ele alalım. Hz.Muhammedin son peygamber ve İslamiyetin de  son din olarak gönderilmesinin sebebi, kendisinden önce gönderilen peygamberlere Allah tarafından verilen kutsal kitaplar ve kitaplarda yazılı olan Allah sözlerinin, insan oğullarınca değiştirilmiş ve tahrif edilmiş olmasıdır. Bu tahribatı yapan ve dinlerin dejenere olmasına sebep olanlar kimler..?

Tek peygamber ve tek kitap varken, her dinde farklı anlayışlar ortaya çıkmasına ve bölünmelere yol açanlar kimler..? Mezheplerin ortaya çıkmasına sebep olanlar kimler..? Her dinin içinden Tarikatlar çıkmasına sebep olanlar kimler..?  Mesela bir Hristiyana “Dünya Hükümdarlığının Yahudilere, Cennetin hükümranlığının Hristiyanlara verildiğini ve Cennetin hükümdarlığını kazanmanın yolunun da bu dünyada Yahudilere hizmet edilerek kazanılacağını” inandırarak, Hristiyanların bir kısmını Yahudilere hizmetkar yapanlar kimler..?

Geçmişin hataları, Müslümanlara, Peygamberimizce anlatılmasına rağmen, Müslümanlar niye aynı hatalara düştüler..? Allah bir, Peygamber bir ve Kitap bir ama İslam dini de Mezheplere ayrılarak birliğini neden bozdu..?   Yüzlerce Tarikat nasıl ortaya çıktı..? Allah ile kul arasına kimse giremez diyen İslam dini ortadayken, Şeyhler,Şıhlar nereden çıktı..? Peygamberimiz kendi evladına “babanızın peygamber olması sizi kurtarmaz, Allahın emir ve yasaklarına riayet edin, ibadetlerinizi takva ile yapın” diye nasihatı ortadayken, Şeyhlerin şefaatına sığınarak, cennete girmeyi umanlar nereden çıktı..?  İslam dini, kardeşliği ve birliği emreden bir din. İslam dünyası neden bir birini boğazlıyor. Dinimizin ilk emri “oku” olmasına rağmen ve İlmin Müslümanlara ne kadar uzakta bile olsa, gidilip alınması tavsiye edilmişken “bu kadar cahillikler”, “başka dinlere ait inanç ve uygulamalar”, “başka milletlerin kültür ve yaşam tarzları” Müslüman dünyasında neden görülüyor..? Kadınları baş tacı eden, Yaşlılara hürmeti,çocuklara sevgi ve şefkati emreden bir din olan İslamiyete inanan Müslümanlar, Neden kadınlarını cahil bırakıp, sosyal hayatın dışına itti..? Yaşlılarını hor görenler ve çocukları taciz edenler nasıl ortaya çıktılar..? Hırsızlar, dolandırıcılar, yetim hakkı yiyenler, kul hakkını gözetmeyenler kimlerdir..?

Tüm peygamberler ve peygamberlere verilen kutsal kitaplar aynı Allah’ındır ve farklı adlar ile adlandırılan tüm dinlerde TEK DİNDİR. Allah tüm kutsal kitaplarında insan oğluna İYİLİĞİ, KARDEŞLİĞİ, HOŞ GÖRÜYÜ ve ADALETİ emretmişken DİNLER ARASI SAVAŞLAR NEDEN YAPILDI. Her peygamberin Ümmeti,aynı Allaha inanıp, aynı Allaha dua ve ibadet ederken bu düşmanlıkları kimler yarattı..?

Allaha ve peygamberlerine İHANET edenler, dinlerin içine TRUVA ATI olarak girip ALLAHIN AYETLERİNİ DEĞİŞTİRENLER , Tüm peygamberlerin ÜMMETLERİNİ YOLDAN ÇIKARANLAR kimler..?

Tüm soruların cevabını PAGAN İNANÇLARI ve TARİKATLARINDA, GİZLİ EZOTERİK ÖRGÜTLERİNİ araştırarak bulabiliriz. Sadece bizler değil, tüm milletler ve inançlar tehdit altında. Küçük bir azınlık Milyarlarca insana zulüm ediyor, tüm insanlara köle gibi davranıyor ve kendilerini seçilmişler olarak görüyor.. Kim bu MAVİ KANLILAR ve SEÇİLMİŞLER.. Bizim gibi görünüp, bizden olduğuna inandığımız o kadar çok TRUVA ATI var ki sayfalar almaz… Sorgulayarak, araştırarak ve düşünerek bulacağız cevapları. Siyasi düşüncelerden uzak, ezberletilmiş bilgileri ve öğretilmiş davranışları bir kenara bırakarak yapacağız sorgulamaları..

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı