Amerika’ya tepki gösterdi, Dolar olan soyadını değiştirmek için başvurdu

Dalaman’da yaşayan 48 yaşındaki Ferhat Dolar, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında son dönemde yaşanan gerilimin ardından soyadını değiştirme kararı aldı. Dolar, Amerika’nın Türkiye’ye karşı aldığı tutuma tepki göstererek soyadı değişikliği başvurusu yaptı.

İlçenin sevilen esnaflarından Ferhat Dolar, Nüfus Müdürlüğü’ne başvuru yaparak, “Dolar” olan soyadının “Dalar” olarak değiştirilmesi talebinde bulundu.

Hükümet Konağında yaptığı başvurunun ardından gazetemize açıklamalarda bulunan Dolar, Amerika’nın, Türkiye’ye karşı tutumunu eleştirdi. Çevresinde soyadının espri konusu edilmesinden rencide olduğunu belirten Ferhat Dolar, en kısa sürede yeni soyadına kavuşmak istediğini söyledi.

Ferhat Dolar; “Son zamanlarda Amerika’nın ülkemize uyguladığı ekonomik yaptırımlardan dolayı çevremde soyadım alay konusu oldu. Bende soyadımı değiştirme gereği duydum. ‘bugün ne kadarsın’, ‘bugün uçuyorsun’, ‘bugün yere çakıldın’, ‘doların kafasına vurun düşürelim’ tarzında hakaretlere uğradım. Bu durumu rencide edici bulduğum için soyadımı değiştirme gereği duydum. Soyadımı Dalar olarak değiştirmek istiyorum.” diye konuştu.

Hayatının hiçbir döneminde yatırım amaçlı dolar birikimi yapmadığını vurgulayan Ferhat Dolar; “bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım vardı, bende onu değiştiriyorum.” dedi.

Dolar, soyadı değişikliği başvurusunun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sözünün yazılı olduğu duvarın önünde poz verdi.

Yorum
Başa dön tuşu