ATEŞ HATTI..

Suriye ve Libya hattı kıvılcım mı bekliyor..?

ABD  ve  İngiltere’nin hamleleri Avrupa birliğini sıkıştırınca, Avrupa birliği Rusya ile ittifaka mı gitti..?

Avrupa ve Rusya anlaşmışlar ve ittifaka gitmişlerse işaretini Suriye ve Libya da görürüz..

Dünya ekonomik krize girer ve petrol fiyatları düşerse eğer Rusya hızla ekonomik çöküşe gider.  Bu nedenle Rusya bazı hamleleri yapmaya kendini mahkum görüyor.. Çin de iflas eden küresel şirket Dünya Krizini tetikleyecek mi..?  Gözler Çin’e çevrildi..

TÜRKİYE ve AY YILDIZ ORDUSU  “Üç Kardeş Tatbikatı”  ile Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan dünyaya çok net mesaj verdi. SÜNNİ ve Şİİ İTTİFAKI  “ Dünyayı şaşkına çevirdi.”…

AY YILDIZ İTTİFAKI  Kafkasya’yı  adeta kilitledi. İran da bulunan Güney Azerbaycan da çok etkili bir nüfuz oluşturdu. Orta Doğu bölgesinde İslam Birliği için UMUT OLDU.  Bu durum ise mezhep çatışmalarını siyasetine alet eden ve bu yolla bu bölgelerde güç ve nüfuz sahibi olan ülkeleri ciddi manada rahatsız etti.. Başta İran , Rusya olmak üzere önde gelen Avrupa ülkeleri Türkiye’ye karşı  hamle yapmak için adeta sıraya girdi diyebilirim..

Türkiye’ye karşı  hamle yapabilecekleri  en uygun bölgeler SURİYE ve LİBYA olacaktır..

Irak bölgesinden askerlerini çeken ABD , özel birliklerini Suriye bölgesine gönderiyor. Fransa, Almanya, İngiltere hamle için kuyruğa girdi. Rusya İDLİB bölgesine OPERASYON HAZIRLIĞINDA.. İran ise Azerbaycan’ın Türkiye ile ittifakı ile Şii dünyası üzerinde nüfuzunu kaybetmemek için en güçlü olduğu Suriye de Türkiye’ye hamle yapmaya çalışıyor..

Libya da ise her an eller tetikte ve çatışma ortamı hazır.. Türkiye karşıtları geçici hükümeti düşürmek için hamle üzerine hamle yapıyorlar. TÜRKİYE ve RUSYA  , Suriye ve Libya da karşı karşıya gelme riski ile ciddi bir şekilde yüzleşebilir..

EYLÜL Ayından itibaren Türkiye ciddi bir sınav ile karşı karşıya kalabilir..

Türkiye bu sınavla bu gün olmazsa yarın muhakkak yüzleşecektir. Türkiye  Bu mücadeleyi kaybetmezse eğer  bu sınavdan çok güçlenerek çıkacaktır. Allah muhafaza tersini düşünmek bile istemiyorum..  Ulus devletlerin ve insanlığın tek umudu Türkiye .  Bu nedenle üzerimize çok sert hamleler ile geleceklerdir..

Türkiye dışında tüm devletler bu bölgede MAŞALARI ile birlikte hareket ediyor. Türkiye ise güçlü ordusu ile bu bölgede. TÜM HAMLELERE KARŞI GÜÇLÜ BİR DURUŞ GÖSTERİYOR ve MEYDAN OKUMALARA ASLA EYVALLAH ETMİYOR..

Bakalım ERDOĞAN ve PUTİN bu gerginliğe SOÇİ buluşmasında çare bulabilecekler mi..?

ORTA YOL BULUNMAZ İSE  her türlü sonuca ve mücadeleye HAZIR OLMAMIZ LAZIM..

İşin şakası yok SURİYE ve LİBYA hattı patlamaya hazır dinamit gibi..

Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun..

Yorum
Başa dön tuşu