AYRIŞMAKTAN KURTULALIM

Siyasi partilere gönül verebilir ve CHP’li, AKP’Lİ, MHP’li  veya diğer partililerden birisi de  olabilirsin. Demokrasi  gereğidir  ve alkışlarız. Kimse siyasi görüşünden vazgeçmeni  veya  parti değiştirmeni isteyip, seni zorlayamaz. İstediğin gibi siyasi etkinliklerini yapabilirsin.. Demokratik hakkındır.

Hangi siyasi partinin üyesi olursan ol ama ÖNCE VATANSEVER OL… MİLLİ BİRLİĞE hizmet edenlerden ol.. KARDEŞLİK  HUKUKU’ nu  gözetenlerden ol… Bu değerlere sahip çıkmıyorsan ve bu değerlere katkı sunmuyorsan, hangi partili olursan ol ,bana göre bir “HİÇ”sin..

VATANSEVERİM diyorsan ; DEVLET’in yanında ol. AL BAYRAĞINI yücelt. Bağımsızlığımızı kazanıp, DEVLET KURAN ATATÜRK’E SADIK OL. Milletinin fertlerini partizanlık adına ÖTEKİLEŞTİRME. MİLLİ ve MANEVİ değerlerine, MUKEDDASATINA sahip çık. KÜLTÜR ve MEDENİYET anlayışımız üzerine siyasetini  ve siyasi etkinliklerini yap…

MİLLİYETÇİYİM diyorsan ; 82 milyon insanımızı kucakla. O partiden, şu partiden diye ayırma. Hepsinin bu milletin evladı olduğunu bil ve bunu hiç unutma.  Ortak noktalar da buluşmayı benimse ve ortak noktaları çoğalmak için gayret göster..

DEMOKRATIM diyorsan ;  siyasi fikir ayrılıklarına saygı duy. Bunun demokrasinin gereği olduğunu bil ve senin gibi düşünmeyenleri DÜŞMAN olarak görme. Farklı siyasi düşüncede olanlara HAİN, KOYUN, YALAKA vb.gibi  aşağılayıcı ve ötekileştirici söylemlerde bulunma…

SİYASAL İSLAMCIYIM diyorsan ;  HAK,HUKUK ve ADALET savunucu ol.. bu değerleri sadece kendi partilin için değil, senin gibi düşünmeyenler içinde iste ve uygulanmasını sağla. Farklı, farklı siyasi düşüncede olsalar bile insanlar Allahın yarattığı en şerefli varlıktır. “Yaratılmışı sev, Yaradan’dan  ötürü”  anlayışı her daim şiarın olsun..

SOSYAL DEMOKRATIM diyorsan ; ÖZGÜRLÜK ve EŞİTLİK başta olmak üzere, tüm sosyal kavramları sadece kendi grubun veya partilin için değil, senin gibi düşünmeyen ve senin partinden olmayanlar içinde iste. Farklı ideolojilerin ve inançların özgürlüklerini de destekle. Ötekileştirme ve kucaklayıcı ol..

Yukarıda özetlemeğe çalıştığım siyasi grup ve akımların her biri ORTAK DEĞER ÜRETMEK ZORUNDA ve ÖTEKİLEŞTİRMEYE Savaş açmalı, 82 milyon insanımızı KUCAKLAYICI Söylem ve etkinliklerde buluşmalı.

ABD ve Rusya ile sınır komşusu olduğumuz ve ülkemizin etrafının “ ateş çemberi “ olduğunun farkına varalım. EMPERYALİSTLER ÜZERİMİZE ,ÜZERİMİZE GELİYOR. Farklılıklarımızı kaşıyorlar. Bizi birbirimize düşürüp, birbirimizi kırmamızı istiyorlar. EMELLERİ BÜYÜK. Bizim BAĞIMSIZ ve MİLLİ ÇIKARLARINI Gözeten DEVLET olmamızı istemiyorlar. EMİR ve TALİMATLARINA uyan ve onların karşısına dikilmeyen, verilen ile yetinen bir TÜRKİYE istiyorlar.. Kısacası DİZ ÇÖKMEMİZİ istiyorlar…

SAVAŞARAK bizi yenemeyeceklerini bilenler, bizi birbirimize düşürerek, zayıflatmak istiyorlarsa  bize düşen de BİRLİK OLMAK  ve DÜŞMANA KARŞI DİRENMEKTİR. Gruplaşmaktan, ötekileştirmekten ve ayrışmaktan KURTULMAKTIR. Bulanık suda balık avlamaya çalışanlara fırsat vermemektir.

Bıkmadan usanmadan oyun kuracaklar ve üzerimize her türlü imkanları ile geleceklerdir. YETER Kİ BİZ ÜLKE İÇİNDE BİRLİK OLALIM, nasıl gelirlerse gelsinler. Nereden gelirlerse gelsinler BİZE DİZ ÇÖTÜREMEYECEKLERDİR.. Tek reçete BİRLİĞİMİZİ ve DİRLİĞİMİZİ korumaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Milletimize ve devletimize zeval vermesin..

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı