BAĞIMSIZLIĞI PARTİLER İLE Mİ KAZANDIK..?

Hızla Küresel mücadelenin finaline doğru gidiyoruz..

Ortalığın toz duman olmasının nedeni de budur. Salgın sonrası enerji ücretlerinin artışı, yapay kıtlık ile gıda fiyatlarının yükselmesi , insanlarının alım gücünün düşmesi,  her ülkede halkın memnuniyetsizliklerinin artması ve sokak eylemlerinin çatışmalara dönüşmesi, kaos ve kargaşanın dalga dalga ülkelere yayılması insanlığı ve Devletleri zora sokmuştur…

Bütün bu olup, bitenler yetmezmiş gibi Ukrayna- Rusya savaşının çıkması Güvenlik, Gıda ve Enerji sıkıntısının yanında 3.DÜNYA SAVAŞI TEHLİKESİNİ ortaya çıkarmıştır. Nükler silahların kullanılabileceği söylemleri bile Dünyayı diken üstünde tutmaya yetip, artmıştır.. Küresel iklim değişikliklerinden kaynaklı sıkıntılarda tüm bu olan bitenlere eklenince de İNSANLIK ÇOK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇMEYE MAHKUM HALE GELMİŞTİR…

Ülkemiz ve insanımız da tüm bu olumsuzluklardan yeterince nasibini almıştır. Gerek güvenlik, gerek enerji fiyat artışları, gerekse de hayat pahalılığı insanımız için dayanılmaz noktalara gelmiştir..

Her türlü olumsuzluklara rağmen Türkiye, Tanrının bize bahşettiği güzel coğrafyamız sayesinde DÜNYANIN KİLİT ve ANAHTAR ÜLKELERİNDEN EN ÖNDE GELEN ÜLKEDİR.. ve tüm sıkıntılar zaman içinde aşılacak, en hafif hasar ile bu sıkıntılı süreçler atlatılacaktır. KÜRESEL MÜCADELENİN DÜĞÜMÜ TÜRKİYE DE ÇÖZÜLECEKTİR. FİNAL  ANADOLU COĞRAFYASINDA YAPILACAKTIR. O nedenle ne ülkemizi, ne de milletimizi asla hafife almayalım..  Biz önemimizin farkına varmasak da TÜM DÜNYA TÜRKİYENİN ÖNEMİNİN FARKINDA. İşte bu nedenle çok fazla hırpalanıp, örseleniyoruz. Herkes Türkiye’yi kendi yanında görmek istiyor ama kendi sözünü dinleyen ve verilen rolü harfiyen itirazsız uygulayan bir Türkiye olarak görmek istiyor. Bağımsız ve Milli çıkarlarına göre hareket eden Türkiye istemiyorlar. Her türlü operasyona maruz kalmamızın nedeni de budur. Zayıflatılmış ve kendilerine bağımlı hale gelmiş Türkiye daha çok işlerine geliyor..

Türkiye Karadeniz de var ve söz sahibi… Akdeniz de güç ve söz sahibi.. Afrika da güçlenen ve üsler açan Türkiye var.. Orta Doğu ve Körfezde nüfuzlu ve söz sahibi.. Kafkaslar da  ve  Karadeniz’in  Kuzeyinde söz sahibi… Asya da Türk Cumhuriyetlerin de nüfuzlu ve söz sahibi bir ülke.. Türkiye’nin en büyük gücü ise ATALARIMIZDAN MİRAS KALAN BİNLERCE YILLIK  İTİBAR..

Evet EKONOMİK SIKINTILAR içindeyiz ve etrafımız ATEŞ ÇEMBERİ ,SAVAŞ RİSKİ ÇOK YÜKSEK, ayrıca kendilerine SEÇİLMİŞ diyen ve DÜNYAYI SAVAŞA SÜREKLEMEYE ÇALIŞAN BİR AVUÇ AİLELERİN , İNSANLIĞA ve DEVLETLERE KURDUĞU TUZAKLAR  var.

Sözün özü hem dünya, hem insanlık, hem de devletimiz ve milletimiz ZOR BİR İMTİHANDAYIZ..

ABD- İNGİLİZ ve RUS  ORTAKLIĞI, AVRUPA DEVLETLERİNE DİZ ÇÖKTÜRMEYE ÇALIŞIYOR. Özellikle enerji alanında Avrupa ciddi sıkıntı çekiyor. Ordusu yok. Çaresizce NATO ile güvenlik sağlamaya çalışıyorlar. GÜVENLİK için TÜRKİYEYİ AVRUPA’NIN YANINDA GÖRMEK İSTİYORLAR. Ayrıca ENERJİ sorunlarını çözmek için TÜRKİYE onlara lazım. Türkiye Avrupa’nın yanında yer almazsa ve onlar ile birlikte hareket etmezse diye de  AKDENİZ ENERJİ KAYNAKLARINA ÇÖKMEYE ÇALIŞIYORLAR..

EN ÖNEMLİSİ ise UZAY TEKNOLOJİLERİNİN ENERJİSİ OLAN MADENLERİN  % 80 TÜRKİYE’DE..

Bu hem onların hem de küresel güçlerin  iştahını kabartan ve Türk milletinin başına musibetler örülmesine yol açan bir zenginlik… Her şeyi yaşayıp, göreceğiz… Kafamızı parti çığırtkanlıklarından, seçim nutuklarından kaldırıp, ZİHNİMİZİ, AKLIMIZI ve RUHUMUZU “İDEOLOJİ İŞGALİNDEN “ KURTARIP, GELECEĞİMİZE HEP BİRLİKTE  SAHİP ÇIKMAK İÇİN MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ…Biz milletçe bir olursak, kalplerimiz bir atarsa eğer BİZİ KUŞATTIKLARINI zannedenlerin asıl KENDİLERİNİN KUŞATILDIĞINI onlara gösterir ve heveslerini kursaklarında bırakırız..

Küresel güçler biliyor ki DÜNYA HAKİMİYETİ KURABİLECEK iki güç var. AVRUPA ve TÜRKLER.. Avrupa’ya diz çöktürdüler. TÜRKLER İLE NASIL MÜCADELE EDECEKLER DERSİNİZ..?

Diz çökecek miyiz…?  Yoksa TARİHTEN BİZE MİRAS “BÜYÜK DEVLET ROLÜ “ İÇİN ÖZÜMÜZE Mİ DÖNECEĞİZ..?   Her TÜRK EVLADI bence ideolojik düşüncelerden önce bu konuya kafa yormalıdır..

UNUTMAYALIM Kİ BİZ BU DEVLETİ PARTİLER İLE KURMADIK. MİLLİ MÜCADELEYİ PARTİLER İLE DE KAZANMADIK..  Ya İstiklal, ya Ölüm diyen toplumun tüm kesiminin VATAN EVLATLARININ CANI ve KANI PAHASINA BAĞIMSIZ DEVLETE KAVUŞTUK.. Şimdi sıra bizde ve ATALARIMIZA LAYIK OLALIM.

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu