Bahçeşehir’den Gaziler Günü Ziyareti

Dalaman Bahçeşehir Koleji öğrencileri 19 Eylül Gaziler günü nedeni ile Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Dalaman Bahçeşehir Koleji 10/A ve 10/B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Fizik öğretmeni Ümran Demirtaş ile birlikte Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi ile görüştü.

Öğrenciler, Jandarmanın görev tanıtımı ve askerlik ile ilgili Yüzbaşı Ekmekçi’den bilgi aldı.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi öğrencileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaret için Bahçeşehir Koleji öğrencilerine ve öğretmenleri Ümran Demirtaş’a teşekkür etti.

Öğretmen Ümran Demirtaş ise; “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Ülkemizde Gazilik unvanı devlet tarafından verilir. En büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 2002 senesinde çıkartılan yasa ile 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir. Tüm Gazilerimizin Gaziler gününü kutlarken, Şehitlerimize de rahmet diliyoruz” dedi.

Yorum
Başa dön tuşu